Na jihozápad od Mníšku čeká zážitkový podnik běžce všech kategorií, ať už věkových, tak výkonnostních.

Kdo by si netroufal na celých 21 kilometrů, může se vydat na zkrácenou doprovodnou devítku. A po doběhu si může užít nejen zasloužené občerstvení, medaili a pocit z dobře odvedené práce, ale i zábavu s DJs na půdě zdejšího pivovaru.

„Všechno samozřejmě podle aktuálních epidemiologicko -bezpečnostních opatření,“ potvrzuje ředitel závodu Martin Dvořák.

Sportovně-technická komise Středočeského krajského fotbalového svazu má nové složení.
Zdeněk Krajl se vrací na SKFS. Povede novou sportovně-technickou komisi

Epicentrum vyroste v Kytíně, který přežil i husitské drancování a teď se pyšní i vlastním pivovarem. Kudy se poběží? „Okolní terény se nám moc líbí, ale vybírali jsme dlouho. Chceme zůstat co nejvíc v terénu a vyhnout se asfaltkám,“ říká ředitel a zároveň tvůrce trati Martin Dvořák.

Stejní organizátoři připravují prosincový nejstarší český maraton Praha – Dobříš a tak i tato trasa vede částečně po jeho závěrečné nejhezčí pasáži směrem k Dobříši okolo občerstvení U Fabiána. Cílovou stanici Krmelec ovšem míjí a podél Lipižského pokraje pokračuje Dobříšskými lesy pod vrcholem Stožcem okruhem zpět ku Kytínu.

Létající trenéři zavítají už byli třeba ve Lhotě na Kladensku. I s šéftrenérem mládeže SKFS Milanem Kormaníkem (vlevo).
Švermov a Hostouň pořádají ukázkové tréninky pro mladé fotbalisty

Nabídne i mírné kopečky, 21 km dlouhá trasa má převýšení 430 metrů se dvěma občerstvovačkami. Objeví se tu i jeden z nejlepších tuzemských běžců, milovník hor a trailů, Ondřej Fejfar. Startovní výstřel zazní v pravé poledne. Před tím budou běhat i děti. Po vyhlášení poběží od 16 hodin doprovodná zábava.

Na Brdech se teď na jaře odběhalo hodně závodů, až Brdský půlmaraton se vinou posunutí programu stává letos otvírákem už jedenáctého ročníku Trail Running Cupu, nejstarší série přírodních běhů (s královskou Krkonošskou 50 nebo Lipenským horským půlmaratonem).

Silnou zbraní Christopha Lemaitra je v závodech na 200 metrů první části trati v zatáčce.
Francouz Christophe Lemaitre poběží na Sletišti. Kladno hází přilákalo hvězdu

O kvalitě i srdci pořadatelů svědčí fakt, že loni jako jediní z velkých seriálů dokázali uspořádat kompletní počet svých sedmi závodů. Letos jich bude osm. Ještě do prázdnin se koná odložená desítka v Praze na Petříně (26. 6.).

Podrobnosti a přihlášky na www.trailrunningcup.cz.