„Nějaké zklamání tam je, třeba osmnáctka byla hodně blízko finále, ale celkově to beru s pokorou. A třetího místa si vážím, každá medaile z mistrovství světa se počítá," řekl Deníku po návratu z města oceli, jak se průmyslovému Sheffieldu dodnes přezdívá, trenér výběru do osmnácti let, kladenský Milan Maršner.

Jeho tým byl účasti ve finále opravdu nejblíž. Zvládl první čtyři zápasy ve skupině, dokonce na nájezdy porazil i favorizované Slovensko, jenže v rozhodující bitvě s Kanadou mu selhala koncovka. „Kanadu jsme přestříleli, ale neskórovali ani v přesilovkách. I tak jsme ještě mohli postoupit, ale ze čtyř variant výsledku následného utkání Kanady ze Slovenskem vyšla ta, která nás do finále nepustila – výhra Slovenska na nájezdy. Tedy i smůla, ale hlavně tým nehrál kromě zápasu se Slovenskem to, na co má. Působil svázaně, ale jestli to bylo tíhou mistrovství nebo atmosférou, to nevím," mrzelo trochu Milana Maršnera.

Tým aspoň zvládl bitvu o bronz s USA, toho si Maršner hodně cenil, a stejně dopadla také dvacítka, která ve skupině podlehla Slovensku i Kanadě, ale Ameriku pak porazila.

Jedině šestnáctka s USA v boji o bronz padla, i tady kralovaly výběry Slováků a Kanaďanů.

„Bronz je reálným pohledem naší síly, ne úspěchem," hodnotil trenér dvacítky Jaroslav Pavlík a dá se říci, že jeho hodnocení sedí i na šestnáctku.

Osmnáctka měla lepší vyhlídky i díky tomu, že velkou formu chytil kladenský útočník Adam Kubík. Talentovaný hokejista Rytířů hraje i hokejbal a v Sheffieldu se stal nejproduktivnějším borcem turnaje.

Ze Středočechů byli vidět i hráči dvacítky Pliml (asistent kapitána), Haisman a Míka, v osmnáctce kromě Kubíka ještě Prokop a D. Procházka a v šestnáctce J. Procházka, Zdrůbecký a Jůn. Ti pocházejí z Kladna, z Rakovníka je pak Prokop a z Nižboru dvojice Burián – Hrabár.

„Adam Kubík hrál skvěle, navíc je to skromný kluk. Spoustu prostoru dostali i ostatní, namátkou Prokop či Pliml. Byli tam i další, kteří se s tím velmi dobře popasovali a teď je jen na nich, kam v hokejbalu dojdou. Šanci mají skvělou," je přesvědčen Milan Maršner.

Všechny výpravy našly ve volném dnu prostor i na poznávání severu Anglie. Zatímco v půlmilionovém Sheffieldu je zaujala s halou sousedící menší hala, kde se každou sobotu koná diskotéka na ledě, mnohem víc si užili výprav do Manchesteru a Liverpoolu. „Zaplatili jsme si s osmnáctkou prohlídku slavného stadionu Old Trafford a byl to zajímavý pohled na místa, kde sídlí světový sportovní velkoklub. Dvacítka byla i v Liverpoolu na Anfield Road. Manchester i Liverpool jsou typická anglická města a řekl bych, že také Sheffield. Je industriální, ale svůj anglický ráz si přes modernizaci zachoval," dodal Milan Maršner.