Z vícebojařek zvítězila Ukrajinka Blonská před Polkou Tyminskou. Bronzový stupínek obsadila Denisa Ščerbová, která si před dvanácti lety vytvořila nový osobní rekord. 

Kladnu v roce 2008 vládli vicemistři světa z Ósaky: jamajský desetibojař Maurice Smith a Ludmila Blonská z Ukrajiny.

Jamajčan si při TNT Fortuna mítinku vylepšil dva osobní rekordy v kouli a disku. Vyhrál ziskem 8434 body. Světový šampion Roman Šebrle dokončil svůj první desetiboj roku 2008 na druhém místě, za Smithem zaostal o 358 bodů se součtem 8076.

Druhý den začal pomalejšími překážkami, 110 metrů přeběhl za 15,15. „Byl to úmyslně kontrolovaný běh,“ říkal však později. Pak se zlepšoval. Diskem hodil 46,91, v tyči zvládl 475 a v oštěpu byl nejlepší ze všech - 66,05. „Jsem spokojený. V tyči jsem skočil víc, než jsem čekal,“ bilancoval. „To už jsem měl jistotu, že jsem zdravý. Potěšilo mě, že jsem dokázal skákat na mnohem tvrdší tyči, než jsem plánoval.“

Světový rekordman, jehož přípravu roku 2008 dvakrát zbrzdil zraněný stehenní sval, si splnil cíl: zůstal zdravý a vybojoval olympijský limit. Pokud však chce v Pekingu obhájit aténské zlato, bude muset zapracovat na formě. „Potřebuju trénovat hlavně rychlost, tu jsem letos vůbec nestihl.“

O letenku do Pekingu se pokoušel také Stanislav Sajdok. Jenže jeho útok na A limit zničily disk a tyč (jen 375) Nepomohlo mu ani vítězství na překážkách za 13,87.

Ženám kralovala s 6421 body vicemistryně světa Ludmila Blonská. Třetí Denisa Ščerbová si podruhé vylepšila osobní maximum v sedmiboji. V Kladně ho posunula o 51 bodů na 6104. Při ataku českého rekordu ji zradil oštěp. „ Ale já vám ještě ukážu!“ smála se, když se třemi oštěpy opouštěla stadion.