Dopolední program byl zahájen mítinkem na krátké dráze, kde se na start postavilo jedenáct adeptů plochodrážního sportu, čtyři přicestovali ze sousedního Německa, dva jezdci byli z PK Plzeň, jeden z AK Divišov a startovní listinu doplnila již tradičně v letošní sezoně i čtveřice nadějí slánského AK.

Samotný závod po základním rozpisu ovládlo slánské duo Karel Průša - Jakub Hejkal - oba vybojovali 12 bodů a pro finálovou jízdu je doplnila Štěpánka Nyklová, která si vyjezdila bodů 10.

Finále A uvedené trojice vyznělo pro Karla Průšu, druhý skončil Jakub Hejkal a bronzový stupínek obsadila Štěpánka Nyklová.

Souboj ve finále B ovládl další zástupce AK Slaný Matěj Tůma před dvojicí německých nadějí Lenjou Tebbem a Antonem Kellerem.

Slánská čtveřice tak dokázala zcela ovládnout tento mistrovský závod a mezi sebe nepustila žádného ze svých soupeřů.

Odpolední program se již odehrál na klasickém dráze, která je sice v ČR nejkratší, ale svými parametry splňuje limit pro tyto typy plochodrážních oválů.

Na startu bylo opět jedenáct nadějí, ale chyběli jezdci z plzeňského klubu (pro technické závady na svých strojích) a nestartoval ani Petr Kvěch z AK Divišov. Naopak startovní pole doplnili Anna Hajko a její bratr Jaroslav z SC Žarnovica, či domácí jezdec Adam Nejezchleba startující jako Štěpánka Nyklová na elektrickém motocyklu.

Základní rozpis jízd do finálové jízdy určil čtveřici jezdců a to podle očekávání Karla Průšu, Adama Nejezchlebu, Štěpánku Nyklovou a překvapení závodu Jaroslava Hajko.

Finálová jízda se stala kořistí libereckého jezdce Adama Nejezchleby před Karlem Průšou, třetí do cíle dojel Jaroslav Hajko a Štěpánka Nyklová obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Slánský Jakub Hejkal je klasifikován na pátém místě a jeho oddílový kolega Matěj Tůma obsadil osmou příčku.

Výsledky

Mistrovství ČR 125 ccm krátká dráha:

1. Karel Průša AK Slaný

2. Jakub Hejkal AK Slaný

3. Štěpánka Nyklová AK Slaný

4. Matěj Tůma AK Slaný

5. Lenja Tebbe D

6.Anton Keller D

7. Petr Kvěch AK Divišov

Mistrovství ČR 125 ccm klasická dráha:

1. Adam Nejezchleba PD Liberec

2. Karel Průša AK Slaný

3. Jaroslav Hajko SC Žarnovica

4. Štěpánka Nyklová AK Slaný

5.Jakub Hejkal AK Slaný

6. Jordan Holstein D

7. Anna Hajko SC Žarnovica

8. Matěj Tůma AK Slaný.

Slánské plochodrážní naděje v Liberci určitě nezklamaly, předvedly, že svoji tréninkovou aktivitu dokáží proměnit ve slušný výsledek.

Pravidelné tréninky jsou ve Slaném na programu každou středu. V pátek se pro začátečníky koná na malé dráze Talent Speedway Slaný (TaSS). Takže možností se zlepšovat mají dostatek a poděkování za současný stav mládežnické slánské

základny patří určitě Alešovi Altmanovi (vedoucí TaSS) a jeho kolegovi Davidovi Filipovskému, kteří úspěšně dokázali v tréninkovém procesu nahradit ikonu slánského klubu Miroslava Rosůlka. Ten se pozvolna po operačním zákroku chystá opět předávat své bohaté zkušenosti. Stranou při trénincích není ani Bruno Belan, který přes svůj nízký věk svými postřehy a radami pomáhá mladším kolegům.

Antonín Vilde