„Máme tým skoro hotový, ale o některých hráčích ještě nesmím po domluvě s jejich manažery hovořit,“ řekl hlavní kormidelník Orlů s tím, že se jedná o nahrávače a smečaře zahraničních reprezentací.

Naopak jedno jméno z ciziny je nějaký čas známé. Za Kladno už hráli borci snad z patnácti zemí, Lotyš si ale v jeho dresu odbude premiéru. Na první zahraniční angažmá se vydá dvaadvacetiletý reprezentant, univerzál Kristaps Platačs, naposledy hráč Pärnu Vörkpalliklubi.

V národním výběru jei druhá známá posila Orlů, blokař Petr Špulák, který byl kapitánem české dvacítky a začátkem května oslavil devatenácté narozeniny.

Bývalý hráč Lvů Praha se bude snažit nahradit odcházejícího kapitána Adama Zajíčka, jenž v nové sezoně bude hrát za mistrovské Karlovarsko. Lotyš, jenž podepsal smlouvu na tři roky, je zatím jediným jistým univerzálem, protože kladenská budoucnost Filipa Křesťana je nejistá. Zkušený borec má zaječí úmysly. „Jednou je to tak, podruhé jinak. Počkám, až se vrátí z dovolené,“ řekl Fortuník a přiznal, že aktuálně ho žádný post netlačí.

Jan Neliba zažil jako hráč zlaté časy kladenského hokeje. Následně navázal jako úspěšný hokejový trenér.
Legendární Neliba: Medaile? Pro český národ by to byla vzpruha

Druhým nahrávačem by mohl být jeho syn Ondřej, který je po operaci menisku, nebo Slovák Filip Palgut, jenž nahrával většinu uplynulé sezony. „Tohle zatím nemám rozhodnuté,“ podotkl trenér, generální manažer a majitel klubu v jedné osobě.

Nadále může počítat se smečaři Tomášem Hýským a Jiřím Krafferem, který už přišel z Českých Budějovic natvrdo a v Kladně to podepsal na tři roky. Dále s reprezentačním liberem Tomášem Kuncem a blokařem slovenského národního celku Lukášem Kyjanicou. Pod smlouvou je i mladý smečař Josef Vostárek.

Smlouvu naopak nečekaně rozvázal jedenadvacetiletý univerzál Jiří Mikulenka, jehož zastihl závěr sezony ve formě. „Řekl mi, že je unavený volejbalem,“ kroutil hlavou Fortuník.

Po sezoně měli hráči pár dní volna. Záhy vstoupili do tréninkového procesu, který slouží hlavně mladým hráčům a borcům, jež čekají reprezentační povinnosti. Trénovat budou do přelomu května a června.

„Pak se sejdeme na konci července. Předpokládám však, že reprezentanti se k nám přidají až před začátkem sezony,“ uzavřel Fortuník.