Atletické klání se uskutečnilo v hale na Olympu ve Stromovce a postupně se představili nominovaní sportovci ze 110 oddílů z ČR.

Kladenské barvy hájili Veronika Vávrová, Natálie Gengelová, Petr Hudeček, Štěpán Rájek a Petr Stehlík.

V úvodu programu získala bronz v běhu na 1500 m Veronika Vávrová v novém osobním rekordu 4:54.81 min. Druhou medaili vybojoval v běhu na 300 m Petr Hudeček, který postoupil do finále v osobním rekordu 36,82 sekundy.

„Vzhledem k tomu, že Verča bude závodit mezi žákyněmi i příští rok, určitě je její výkonnost velkým příslibem do budoucna. Petr zase ve finále běžel téměř do cíle na první pozici, nakonec měl soupeř z Trutnova o něco více sil a Petr skončil stříbrný v čase 36,97 sekundy,“ uvedla trenérka Hana Větrovcová.

Další dvě finálová místa získali Petr Hudeček v běhu na 60 m (7,49 s) a Natálie Gengelová ve vrhu tříkilovou koulí (osobní rekord 11,33 m). Oba se umístili shodně na osmé příčce.

Dalšími startujícími na MČR byli Štěpán Rájek a Petr Stehlík, kteří závodili ve vrhu koulí (4 kg). Štěpán skončil na třináctém místě (11,99 m) a Petr na místě šestnáctém (11,70 m).

Halová sezona je tak pro letošní rok naplněna a nyní se budeme těšit na výkony všech kladenských atletů v hlavní sezoně pod širým nebem.