Mladíci se však nemají zač stydět, téměř všechny zápasy hráli pouze na dvě pětky a s jedinou výjimkou prohráli všechny duely o gól. Největší ztrátou byla absence nejproduktivnějšího borce ligy Radka Šímy, jenž musel společně s Javůrkem dát přednost baráži o extraligu mladšího dorostu. Navíc nemohli Černý, Jansa, Březina a Jůdl. Přitom patří k základním pilířům sestavy.

Kladenští však nesložili zbraně a v úvodu zahráli perfektně proti budoucímu vítězi Vsetínu. Roli zraněných opor převzali zapomenutí střelci Pospíšil a J. Šíma a Kladno vedlo v půlce zápasu 4:0. Vsetín stáhl sestavu na dvě pětky a dokázal strhujícím finišem utkání zremizovat. Z Kladenských proměnil penaltu pouze Král, zato soupeř se radoval dvakrát.

Ve druhém střetnutí ve skupině čekala Středočechy Česká Třebová. Kladenským chyběly síly a v závěru byli někteří hráči na hranici kolapsu. Rozhodující moment přišel dvě minuty před koncem, kdy mělo za stavu 3:3 Kladno výhodu přesilovky, ale z brejku skóroval protivník.

Kladenští přesto věděli, že pokud porazí Spectrum Praga, mají postup do čtvrtfinále jistý. Začali báječně a přes brzký gól Spektra otočili na 2:1. Osm vteřin před první sirénou však zbytečně chybovali, protivník vyrovnal a ve druhé třetině šel do vedení. V poslední části Kladno otevřelo hru, ale dostalo další dvě gólové rány a už se nezvedlo.

Přes poslední místo ve skupině a jediný bod byli hráči pochváleni. Jedinou výtku zaslouží za výkon proti Ďáblům v zápase o sedmé místo, kdy rovněž oslabeného soupeře nepřehráli a rozloučili se se sezonou porážkou 3:4.

Sestava Kladna: Dan Tomáš, Jan Novák, Tomáš Král, Karel Šmíd, Milan Pospíšil, Ondřej Černý, Tomáš Smrčina, Tadeáš Bečka, Michal Kuliha, Adam Chobotský, Šimon Míka, Radek Jansa, Milan Míka, David Schneider, Jakub Šíma. Trenér Jan Vršek.