Prezident kladenského klubu Milan Fortuník míní, že extraliga je vyrovnaná, takže je v podstatě jedno, koho jim osud postaví do cesty. Příkladem jsou Beskydy, jež senzačně vyhrály Český pohár.

"Vysněný soupeř opravdu neexistuje, co ale mám informace, tak Odolka si nás přála. O to bude série zajímavější," řekl Fortuník. Sebedůvěra soupeře pramení z výsledků proti silným týmům a také z průběhu posledních dvou vzájemných duelů, které byly vyrovnané se šťastným koncem pro Orly.

Prvním předpokladem úspěšného konce série je udržet si výhodu domácího prostředí, protože není jednoduché se adaptovat na atypickou halu soupeře.

Fortuník si před duely pochvaluje oboustrannou vstřícnost soupeřů, co se týče předzápasových tréninků. "Řekl bych, že dřívější rivalita už vyprchala," podotkl šéf kladenského volejbalu.

Orli mají v probíhající sezoně stoprocentní úspěšnost v derby zápasech. S týmy ze Středočeského kraje hráli v extralize šestkrát a právě s Odolkou to byly nejvyrovnanější zápasy (3:2, 3:1).

Kapitán Adam Zajíček očekává tuhé boje s houževnatým sokem. "Jako každou sezonu mají nenápadný tým bez velkých jmen. Dokáží ze sebe vyždímat maximum. Už jsme se o tom přesvědčili," prohlásil blokař Orlů s tím, že pokud se zrovna nebude dařit, nesmí propadnout panice.

"Když nám to nepůjde, musíme být trpěliví. Máme silné individuality, a když spojí síly, máme na to, je porazit," řekl Zajíček a prozradil, že po třídenním volnu po posledním utkání základní části měli hodinové sezení s mentálním koučem.

Podle Zajíčka volné dny týmu prospěly. "Jsme zdraví, odpočatí a natěšení. Vypadá to dobře a doufám, že to přetavíme i v zápasech," uzavřel lídr kladenské šatny.

Zápasy play off v Kladně provází elektrizující atmosféra do posledního místa zaplněné haly. Diváci tak budou pomyslným sedmým hráčem v poli. I na ně hráči spoléhají.