Ten zatím hraje v Kazachstánu, ale Slánští i tak sestavu nabili. Do týmu dostali kromě Valského s Růžičkou ještě další hokejisty – Lukáše Kužela či Jakuba Hlusičku.

Právě tohle komando vyrukovalo na druhý nejhorší tým soutěže – Moribundus a přehrálo ho 11:4, když se hosté docela sympaticky drželi, ale hokejisty prostě neuhlídali.

V dalších duelech se odehrála spousta dalších zajímavostí i jedna kuriozita.

V důležitém utkání nejsilnější skupiny A mezi celky Falconu a Beer Stars A se hrálo pouhých devět vteřin!

Hostů totiž dorazilo pouze pět (produktivní Poupě si splet začátek duelu o hodinu), což ještě pravidla povolují, ale ve zmíněné 9. vteřině dostal jejich hráč Petr Neliba ránu míčkem do oka. Musel do nemocnice, Poupě ještě na hřišti nebyl a sudí byli nuceni duel ukončit.

Řešit ho bude ligová komise.

Ještě nedávno jsme psali, že se tým Narko Kročehlavy marně sápe z posledního místa ve skupině B. Uniklo by mu tak play-off, jenže pět vítězství za sebou mužstvo katapultovalo na 4. místo a sedmá je nyní Černá hvězda.

Vzájemný souboj těchto celků byl hodně dramatický a Narko ho vyhrálo 5:1 až díky čtyřem trefám v samotném závěru. O všechny se postaralo duo mladíků Jan Žák a Petr Kovařík.

Černá hvězda navíc nezvládla koncovku ani v utkání se Spartou, kde za stavu 2:2 neuhlídala zkušeného Petra Chvojku, jenž rozhodl.

Za zmínku stojí výkon Notoru proti elitnímu Dynamu. Notor posílilo pár hráčů z áčka Alpiqu (Ogurčák a Nedvěd měli volný víkend, semifinále s Hradcem se hraje až o tomto víkendu) a hlavně nezabalil zápas ani za stavu 3:6. Vyrovnal a podlehl až na nájezdy 6:7.

Moc pěkné byly i střety Kamenných Žehrovic. Zatímco proti Unhošti B otočily stav z 1:3 na 6:4 a vrátili tak soupeři podzimní nečekanou prohru, v neděli nestačily na béčko Buštěhradu, hlavně na trojku Bakalár – Protiva – Forrai. A podlehly 4:7.