Hnízdil byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem ČR v utkání. Kromě něj bodoval ještě Michal Dědič přihrávkou na druhou trefu Kručka.

Z kladenských hráčů nezasáhl do utkání brankář Jirotka (přednost dostal Heczko) a v příštích duelech je ohrožena i účast Jana Příhody. Ten po druhé části odstoupil pro nespecifikované zranění v dolní oblasti těla a podle informací z Kanady se doba jeho rekonvalescence dá odhadnout jen těžko.

Zajímavostí je, že Švýcarsko vede Tibor Kapánek, někdejší velká hvězda extraligy, která v dresu Sudoměřic trápila kladenské celky Alpiqu i Habešovny. 

Ze švýcarské ligy, která se hraje jen ve čtyřech hráčích na obou stranách, zná Kapánek i Čechy Heczka nebo Bílého, kteří tam hrají.

„Švýcarsko nebyl lehký soupeř. Oni ani moc nechtěli hrát hokejbal, přišlo mi, že nás chtějí vyprovokovat a my jsme to ve druhé třetině neunesli a byli často na trestné lavici. Třikrát jsme hráli ve třech. Po takovém důraznějším pohovoru jsme se vrátili k naší hře," hodnotil duel pro server hokejbal.cz kouč ČR Drahomír Kadlec. Který byl se třemi body hodně spokojen.

Jeho tým se v pondělí večer ve 22.30 našeho času utká s Portugalskem. „Od nich to bude kanadský styl, ten tým tvoří hodně hráčů, kteří se stali Portugalci přes noc, ale na to nesmíme koukat," plánuje Kadlec. 

Česko - Švýcarsko 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). 

Branky: 6. Hnízdil (Kejř), 35. Kruček (Dědič, Hák), 37. Kruček (Růžička), 38. Hnízdil (Wróbel) – 33. Faina (Sterchi).

Česko: Heczko – Tyburec, Pospíšil, Příhoda, Dědič, Růžička, Kudela, R, Soukup, Hák – Bacovský, Kubeš, Bílý – Kejř, Kruček, Hudeček – Hnízdil, Wróbel, Topolánek – Průcha, Střecha, Lux.