Hlavnímu závodu předcházela běžecká soutěž dětí na fotbalovém hřišti. Pak bylo starostou obce Radkem Růžičkou odstartováno tolik očekávané klání mužů, žen, manželských dvojic, Hrdlíváků a Hrdlívaček. „Zcela zvláštní kategorii jsme vyhlásili pro nejstaršího a nejmladšího účastníka závodu,“ upřesňují pořadatelé Standa Pelán a David Rosenkranz.

Nejprve sportovci uběhli tříkilometrové kolečko v lese a po návratu ke koupališti přesedli v depu na kolo, aby se vydali na cyklistickou trať. Závěr tvořila opět běžecká disciplína. Publikum mocně povzbuzovalo zástupce svých barev a každý průběh prostorem závodiště byl provázen potleskem a jásáním.

Přesně za 41 minut a 5 vteřin přiběhl do cíle jako první Tomáš Řenč, vítěz Czechmana 2018, a stal se tak zároveň i vítězem mužské kategorie. Nejrychlejšími mezi ženami byla Rita Miluničová s časem 50:42. Vítězi manželské kategorie, v níž se sčítaly časy obou závodníků, se stali Jiří a Oldřiška Ciprovi, kteří zdolali trať za 1:42:19. První místo v kategorii Hrdlívák obsadil David Rosenkranz s časem 44:21, Hrdlívačka Jitka Beránková 1:04:20. Jako nestarší závodník byl oceněn Jaroslav Miklas (1:02:57), jako nejmladší Jakub Kerpl (1:00:13).

„K závodu bylo přihlášeno 66 účastníků, což je zatím rekord duatlonu. Na start jich nastoupilo 57, a to je velice solidní počet. Jsme rádi, že se k nám závodníci vracejí. Moc si ceníme také toho, že na trať vyrazí i ti, kteří nepatří mezi velké sportovce, ale prostě chtějí překonat sami sebe a doběhnout a dojet za každou cenu. Za rok se tu tedy znovu sejdeme při dalším ročníku,“ sdělil Standa Pelán.

AUTOR: Jitka Slavíková