Na Valašku ale v úvodní sadě utrpěli zatím nejvyšší porážku sezony -16:25.

Smečař Tomáš Hýský prohlásil, že v sobotu to bylo ještě horší než ve Slezsku. „Z naší strany to bylo dva sety studené. Byli jsme na hřišti jako namalovaní, soupeři stačila jednoduchá hra“ prohlásil a přiznal, že neví, co za tím je.

„Jedeme pohodlně vlakem, máme na všechno dost času, přesto nám trvá dvě hodiny, než se rozehrajeme. To se nám nesmí stávat,“ zlobil se a připustil, že problém je možná v tom, že někteří hráči se bojí udělat chybu a hrají trpělivě. „Také musíme hrát silou,“ řekl.

Impulsem k obratu možná bylo prohlášení kouče Milana Fortuníka před třetím setem, kdy rezolutně prohlásil, že s 0:3 ze Zlína neodjedou.

Najednou bylo na palubovce jiné Kladno, které s přibývajícím časem dělalo ze soupeře diváka. „Hodně nám pomohl Adam Kozak, který má v útoku hodně odvahy. Musím ho pochválit, hrál fantasticky,“ ocenil Hýský mladého smečaře, stejně tak kapitána Adama Zajíčka za důležité bloky.

V tie breaku mělo Kladno šest mečbolů, přičemž Sobotkou proměnilo hned první.

„Škoda ale už dvou zbytečně ztracených bodů,“ posteskl si Hýský a pochválil dva kladenské fanoušky, kteří se vydali na dalekou cestu a byli často slyšet víc, než příznivci domácích.

„Překvapili nás. Jsou to borci. Chci jim poděkovat, že nás tak podpořili,“ dodal nejvíce bodující Kladeňák.

Zlín – Kladno 2:3.
Sety: 16, 21, -20, -20, -8. Čas: 118 minut.
Kladno: West (2), Sobotka (10), Zajíček (16), Gromadowski (20), Hýský (25), Šulista (2), libero Monák. Střídal: Kozak (4), Trojan.