První sadu vyhráli hosté. Klíčovým byl servis reprezentačního smečaře Vašíčka, díky němuž odskočili o čtyři body. Kladno ji ale neodehrálo dobře. Scházel mu drajv a také bojovnost, která se po rázné domluvě kouče Milana Fortuníka zásadně zvedla. Ruku v ruce s ní šla nahoru i kvalita hry.

Univerzál Kladna Filip Křestan přiznal, že začali vlažně. „Nešli jsme do toho naplno a soupeř nás potrestal. Neměli jsme čekat na to, co s námi udělá," uvedl.

V dalších třech setech Kladenští jen výjimečně dovolili soupeři jít do vedení, přičemž v koncovkách nepřipustili větší drama. Vždy proměnili druhý setbol a ve finále díky nedorozumění na druhé straně sítě první mečbol.

Ofenzivní opora Kladna Křesťan byl nejvíc vidět v posledním setu. Navázal tím na předešlé výkony, jež jeho tým pomáhají táhnout směr vyřazovací boje. Nezapomněl ocenit podíl nahrávače van Haarlema.

„Chci ho pochválit, protože od něj to je jedna radost smečovat. Čím víc bodů udělám pro tým, tím lépe. Šlapeme ale všichni," řekl a dodal, že jeho družstvo určitě jde herně nahoru. „Po dvou výhrách je větší pohoda. Teď se jedeme poprat o body na Odolku," řekl Křesťan.

Valaši se vrátili ve čtvrtek v noci ze evropského pohárového utkání na zadní Sibiři. Jejich kouč Roman Macek se nechtěl na únavu vymlouvat.

„Náš mančaft je postavený tak, aby to zvládl. Nicméně po všech šesti pohárových zápasech jsme o víkendu hráli v lize špatně," uvedl s tím, že někteří hráči přechod nezvládají.

„Je to pro mě nepochopitelné," prohlásil a podotkl, že mimo jiné scházela jeho týmu bojovnost. „V té byl mezi soupeři velký rozdíll."

Domácí si druhou tříbodovou výhrou v sezoně polepšili na devátou příčku, z které ztrácí na poslední postupovou do play-off tři body. Drží ji Zlín.

Pro milovníky statistik a čísel: Kladno odehrálo se Zlínem osm setů, přičemž šest z nich skončilo pro některý z týmů poměrem 25:22.

Kladno – Zlín 3:1.
Čas: 113 minut. Sety:- 22, 22, 22, 19. Diváci: 450.
Kladno: van Haarlem, Fokt, Trojan, Křesťan, Bouza, Cull, libero Sadílek. Srřídali: Kozík, Nesvačil, Syrůček.