Muži, ženy, dlouholetí sportovci i úplní začátečníci neodolali výzvě a proběhli se krajinou okolní vrchoviny Džbán.

Po zdolání členitého terénu ti nejlepší stanuli na stupních vítězů. Všichni si následně ochutnali na zichoveckém pivu, guláši i klobáse.

Mezi borci na trase nechyběl vyhlášený český kardiochirurg Jan Pirk, který se závodu zúčastnil letos poprvé. „Vloni jsem Zichoveckou 12 jen odstartoval a letos se zařadil mezi běžce. Běhám pravidelně mnoho let. Osobně doporučuji lidem, aby běhali minimálně třikrát týdně, pokud jim to zdraví dovoluje, přičemž ideálním iontovým nápojem je desítka pivo,“ řekl v cíli s úsměvem lékař. Kromě tohoto závodu se kardiochirurg zúčastňuje v Zichovci i republikové akce Na kole dětem, což je sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětských pacientů. Pořadatelem víkendové akce byl Maratón klub Kladno.

VÝSLEDKY:

4. ročník Zichovecké 12 přilákal 126 účastníků.

Nejrychlejším mužem a celkovým vítězem se stal Tomáš Řenč (Běžci Slaný), který trať dlouhou 12 km zvládl za 41:58.

V kategorii žen zvítězila Barbora Jíšová (Eleven Run team), doběhla celkově 7. (samozřejmě první žena) a časem 44:47 vytvořila nový ženský traťový rekord.

Zajímavost:

3. místo v kategorii mužů 60 - 69 let obsadil MUDr. Jan Pirk, jenž trať, převážně schovanou v lesích v okolí Bilichova a Zichovce, uběhl za 56:11.

Nejstarším účastníkem závodu byl Jaroslav Janeček, 1940, SABZO Praha, s časem 1:08:55.