Časem 54,01 vteřin získal na trati 100 m motýlek mistrovský titul, co je však důležitější, splnil B limit na mistrovství světa v Barceloně, jež se bude konat na přelomu července a srpna. Jelikož jeho soupeři už nebudou mít možnost ho překonat, může se pomalu těšit na šampionát.

„Pořád ale myslíme na olympijské hry," přiznal trenér a otec v jedné osobě Martin Zikmund a dodal, že postup na světový šampionát je největším úspěchem kladenského plavání v dlouhém bazénu.

V krátkém se naposledy podívala na MS Dagmar Majerová, již byla v roce 1998 v anglickém Sheffieldu čtrnáctá na 200 m polohový závod.

V pardubickém bazénu v pátek porazil 19letý Zikmund o tři desetiny vteřiny českou jedničku, plzeňského Šefla a opět si vylepšil své osobní maximum. Za rok to dokázal o sedm desetin vteřiny. V sobotu se postavil na bednu ještě jednou, když na dvoustovce doplaval třetí.

Ve finále A se také představila o rok mladší  Kateřina Asterová. Na 50 m znak skončial na pěkném šestém místě.