"Už mám ten debilní úsměv asi půl hodiny. Je to úžasný pocit. Směju se, co jsme doběhly. I když nejdřív to byl po osmistovce útrpný výraz, ale úžasná radost to přehlušila," prohlásila.

Do rekordních listin se zapsala potřetí; v Kladně nejprve v roce 2010 vyrovnala maximum Zuzany Lajbnerové (6268), vloni jej na stejném místě vylepšila na 6283. Teď se radovala, že se zlepšila i na vrcholné světové akci. "To je úžasný výkon, to se moc často nestává," těšilo ji. "Jsou lidi, kteří chtěli organizovat mistrovství světa v Kladně, abych udělala rekord," smála se.

Před závodem se viděla tak na sedmnácté, maximálně patnácté pozici. "Ale sedmá? To jsem absolutně nečekala," přiznala. Úvodní tři disciplíny se jí vydařily náramně, ale pak se trochu zadrhla. I kvůli časovému programu. "Vstávaly jsme zbytečně brzo a nevyspaly jsme se, protože končíme zbytečně pozdě," láteřila trochu.

Během dvoudenní soutěže měla po třetí disciplíně náskok na rekord 60 bodů, před poslední osmistovkou ale už čtyři ztrácela. "Dálka nebyla povedená, oštěp taky ne. Ale to osmé místo jsem chtěla udržet, na český rekord jsem si moc nevěřila," přiznala pětadvacetiletá vícebojařka, jejímž nejlepším dosavadním výsledkem bylo sedmé místo z ME v Barceloně.

Věděla ale, že musí běžet na hranici osobního rekordu, pokud chce udržet osmé místo po oštěpu. Její nejbližší pronásledovatelka Polka Karolina Tyminská předvedla výkon 2:06, a tak musela pelášit. "Vůbec jsem nečekala, že poběžím tak rychle. I holky strašně utíkaly," divila se.

Po prvním dnu nebyla daleko od medaile a mohla na ni dokonce útočit, pokud by se jí výjimečně vydařil i druhý den. I proto, že na MS chyběly dvě favoritky - olympijská vítězka Britka Jessica Ennisová a mistryně světa Ruska Taťjana Černovová. Útok na medaili se ale nekonal. "Zase ostatní cítily šanci, takže mě to moc nenapadlo," přiznala.

Osmnáctá sedmibojařka z olympiády v Londýně měla navíc trochu problém s ramenem, kterého se před oštěpem hodně bála. Vzala si proto prášek proti bolesti a namazala se hřejivou mastí. "A radši jsem se moc nerozcvičovala," dodala.

Za posledních několik let Klučinová dvakrát změnila trenéra. Nejprve odešla z Kladna do skupiny Rychlých holek Martiny Blažkové, ale loni po dvou letech přestoupila k Františku Ptáčníkovi. "Změny mi nedělaly problémy. Když jsem přišla k Martině (Blažkové), hned jsem se zlepšila, teď taky. Ale to neznamená, že bude další změna," smála se po životním výsledku.