Pátý ročník turnaje pořádaného ikonami kladenského hokejbalu Liborem Smetanou a Karlem Fíkem přilákal do zrekonstruované arény možná nejlepší konkurenci, jaká se tu kdy sešla. Po hřišti běhali mistři světa i republiky, a to nejen české, ale i slovenské.

Pro Kladno se vyvíjel turnaj skvěle, i když mu nakonec nedorazila moravská posila Vladimír Luka a další hvězda ladislav Gengel hrál kvůli povinnostem v hokejovém Ústí jenom v sobotu.

Na úvod sice Kladno remizovalo s pozdějším vítězem turnaje Team Slovakia, ale jasně porazilo loňského vítěze z Českých Budějovic 6:2, když zápas zlomil právě Gengel brankou na 4:2. Tým pak porazil i výběr Masters.cz 3:2 a skupinu A vyhrál před Slováky. Díky tomu se vyhnul čtvrtfinále a postoupil rovnou mezi elitní čtyřku.

Čtvrtfinále přinesla i konec pro velké favority. Úchvatná byla zejména repríza loňského finále mezi Jihlavou a Budějovicemi. Nakonec slavila Jihlava po nájezdech, které rozhodl někdejší hráč Habešovny Smutný. A obhájce trofeje se s turnajem loučil.

Kladeňáky čekal v semifinále opět celek Masters.cz. I tentokrát zvítězili - 5:2, když se dařilo extraligové posile Michalu Hnízdilovi (2 góly) a Romanu Buškovi. Ten dal důležitý druhý gól a pak jeden perfektně připravil Gotthardovi.

Druhé semifinále zvládl Team Slovakia, i když Jihlava dlouho vedla 1:0 a druhý gól dala těsně po klaksonu určujícím přestávku. Pak už zápas skvělých brankářů Milfajta a Juroška ovládl nejlepší borec turnaje – malý velký muž Róbert Kašša. Nejen, že úžasně zblokoval velké šance Jihlavských, ale sám ještě dával i připravoval góly. V šesti zápasech zaznamenal 12 bodů a nejen, že rozhodl ovýhře nad Jihlavou 4:1, ale byl také ústřední postavou finálového mače.

Právě díky jeho trefám vedli Slováci po dvou třetinách 3:1, ale pak trenér Karel Fík stáhl kladenskou sestavu na dvě pětky a ty si vytvořily velký tlak. Bohužel přinesl jedinou branku Nováka po akci nejlepšího obránce turnaje Martina Korbela. „Bohužel, měli jsme i kopec smůly, třeba Milan Sýkora nastřelil spojnici. Hlavně ale Slováci neskutečně bojovali, padali do střel, klekali a Jurošek chytal skvěle. Ale vyhráli zaslouženě,“ uznal Libor Smetana, podle něhož byl letošní ročník jasně nejkvalitnější ze všech dosavadních pěti.
Sám si zachytal kvůli nedávno zlomené noze v jediném utkání (nahradil ho mnohem mladší Holeček), ale to podle něj problém nebyl. „Spíš nás oslabilo, že nemohl hrát Gengel, ten je výborný,“ doplnil.