Atletickým národem milovaný sportovec se představí v rámci hlavního programu v běhu na 200 metrů, kde se bude pokoušet útočit na český rekord.

„Vidět na vlastní oči běžet Pavla Masláka se nepoštěstí každý den. Bude to svátek atletiky nejen pro Kladno, ale i celou domácí atletickou veřejnost,“ pochvaluje si ředitel mítinku Jakub Kubálek a pokračuje v doplnění informací: "K dosažení rekordního výkonu potřebuje Pavel samozřejmě i kvalitní konkurenci. A ta na Sletišti rozhodně bude. Do závodu zasáhne třeba Brazilec Jorge Vides. Jihoamerický rychlík umí stovku za 10,08 sekundy a na dvojnásobné trati má zaběhnuto 20,34 sekundy. Do jejich rozběhu zasáhne také britský sprinter Tommy Randham, který je letos jen o fous pomalejší než Brazilec, nicméně jeho letošní maximum je právě hodně blízko hodnoty českého rekordu.“

A ještě pokračujeme - aktuálně startovní listina běhu na 200 metrů čítá celkem šest borců, kteří už letos zvládli tuto trať proběhnout v čase pod 21 vteřin. Podobně kvalitně je aktuálně obsazen i závod žen. Letenky už má koupené třeba trio Britek Ashleigh Nelson, Gina Akpe-Moses, nebo Annie Tagoe. Svůj start na Sletišti už potvrdily také Brazilka Tamiris De Lis, Venezuelanka Andrea Purica nebo reprezentantka Sierry Leone Hafsatu Kamara. Pořadatelé navíc slibují, že další rychlí sprinteři a sprinterky ještě přibydou.

Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály 2019 se koná 13. července na Sletišti. Program je naplánovaný od 12.00 hod. a vstupné pro všechny diváky je zdarma. Přijďte sportovce při jejich výkonech podpořit!

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ