Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.11.2015

Projekt Vizionáři 2015 hledá inovativní české firmy a podnikatele

Kladensko - Cílem projektu Vizionáři 2015 je zviditelnit a ocenit inovativní jedince a firmy. Až do 20. listopadu lze přihlašovat do soutěže nejzajímavější a nejinovativnější podnikatele letošního roku 2015. Soutěž je vypsána pro ty, kteří pracují ve své firmě inovativně, kteří děláte svůj byznys trochu "jinak", kteří se snaží zákazníkovi nabídnout odlišné služby, které jsou absolutní novinkou. Pro ty, kteří pracují na projektu, který je jedinečný.

8.11.2015

Velké ocenění od rodičů: Díky vám si naše děti vybraly technický obor

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - „Nedostatek odborníků technických oborů je problém, který trápí i náš region. Příčin je celá řada. Zaznamenáváme odchod technicky vzdělaných pracovníků do důchodu a malý nárůst odborně kvalifikované nové generace, která by odcházející pracovní sílu nahradila," řekla v rozhovoru pro regionální Deník předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy Ivana Chottová.

2.10.2015

Poprvé v historii získal titul Osobnost Českého Goodwillu muž

Kladensko - Přesně o půlnoci 30. září skončilo hlasování veřejnosti v kategorii Osobnost v rámci třetího ročníku ocenění Český Goodwill 2015. Největší přízni svého okolí se těšil Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis. Se ziskem 1212 hlasů se tak stal historicky prvním mužem, který získal titul Osobnost Českého Goodwillu!

21.9.2015

V kladenské elektrárně se už 11 let nestal pracovní úraz

Kladno – Společnost Alpiq Generation (CZ), která provozuje v České republice dva moderní zdroje na výrobu elektřiny a tepla (v Kladně a Zlíně), zaznamenala rekordní úspěch v oblasti bezpečnosti a ochrany zaměstnanců. Přesně jedenáct let uplynulo od posledního pracovního úrazu s pracovní neschopností, který se stal v kladenské elektrárně.

17.8.2015

Tradice rodinných firem u nás teprve vzniká

Praha - Devět z deseti zástupců rodinných firem souhlasí, že firmu je potřeba předat ještě za života. Naopak formu závěti označuje jako špatnou variantu drtivá většina majitelů rodinných podniků. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem. Mnozí majitelé již dosáhli důchodového věku a musí řešit otázku budoucnosti svého byznysu. Ne vždy ale mají možnost předat firmu svým potomkům.

9.8.2015

Zemědělce trápí sucho, mají velkou obavu z výnosů

Kladensko – S letošními extrémními vedry se musí vypořádat také zemědělci. Znamenají pro ně speciální opatření v chovech hospodářských zvířat a nejistou sklizeň.

5.7.2015

Novinka: Při odstávce vody byli u cisteren její nosiči

Kladno – Novou službu si tento týden při rozsáhlé odstávce dodávek pitné vody v části kročehlavského sídliště vyzkoušely Středočeské vodárny (SVAS). U voznic rozmístily mladé brigádníky připravené pomoci s roznáškou vody v nádobách zejména seniorům a handicapovaným lidem.

29.6.2015

Odpovědné chování firem je ukazatelem stavu podnikatelské kultury

Kladensko - Podle aktuálního konjunkturálního průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) a dalších německých zahraničních hospodářských komor v regionu střední a východní Evropy se Česká republika stále řadí v oblastech transparentnost zadávání veřejných zakázek a boj proti korupci a hospodářské kriminalitě k podprůměrně hodnoceným zemím.

26.6.2015

Opět budeme hledat nejoblíbenější hospůdku Kladenska

Kladensko - Hledáme opět místo, kde je fajn čtenářům Kladenského deníku. Máte rádi příjemné posezení s lahodným jídlem a k tomu výborné pivko nebo vínko? Pak čtete na správném místě. Hledáme nejoblíbenější hospůdku, restauraci, sportbar, pizzerii, bar, vinárnu, pivovar nebo cukrárnu v regionu.

23.6.2015

Zbývá týden. Nominace na ocenění Český Goodwill se uzavřou již 30. června

Kladensko - Již v úterý 30. června končí termín pro nominace na ocenění Český Goodwill 2015. Pokud máte ve vašem okolí podnikatele nebo společnost, kterých si vážíte, využijte posledních pár dní a nominujte je na ocenění Český Goodwill. Pochvala a pocit uznání je nejlepší odměna za poctivou práci, kterou můžete českým firmám darovat.

15.6.2015

Nejsme jen národem kverulantů. Češi si poctivých podnikatelů váží

Kladensko - Třetí ročník ocenění Český Goodwill pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, právě vstupuje do druhé poloviny úvodní nominační fáze. A počet nominací dosud přijatých od veřejnosti naznačuje, že zájem Čechů o vyjádření uznání poctivým podnikatelům roste.

29.5.2015

O neúspěchu ví každý. O tom, že se firmě daří, se už hovoří výrazně méně

Kladensko - Dobrých zpráv je jako šafránu. Naopak ty špatné se na nás hrnou ze všech stran. Tento trend se snaží zvrátit projekt Český Goodwill, ocenění pro firmy, kterých si lidé váží. Cílem projektu je zviditelnit úspěchy český podnikatelů a ocenit poctivou práci těch, kteří vytvářejí skutečné hodnoty. Třetí ročník ocenění Český Goodwill 2015 právě nyní přijímá nominace.

22.5.2015

Český Goodwill letos potřetí ocení firmy, kterých si lidé váží

Kladensko - Již potřetí může veřejnost vyjádřit své uznání podnikatelům a společnostem za jejich odpovědný přístup k podnikání tím, že je nominuje na ocenění Český Goodwill 2015. Nominovat lze jednoduše prostřednictvím on-line formuláře právě teď. Nominace budou přijímány až do konce června.

3.2.2015

Víno severu, fermentovaný mošt vyráběný v Kladně, sbírá úspěchy i v Evropě

Kladno/ROZHOVOR/ - Se svým ciderem Cyril Holub a Ondřej Frunc uspěli ve dvou prestižních soutěžích v Londýně a Španělsku. Vyrábějí také domácí limonády

31.1.2015

Cestující vozí nový autobus poháněný zemním plynem

Kladno – Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno pokračuje v nákupu ekologických autobusů s pohonem na zemní plyn. Do svého vozového parku zařadila autobus značky Iveco z nové řady nazvané Urbanway.

5.1.2015

Obchodní centrum nabídne model Hlavního nádraží

Kladno – Jednou z nejvýznamnějších událostí letošního roku bude pro obyvatele Kladna a okolí otevření nového obchodního domu Central. Podle investora se tak stane na jaře. Zákazníkům komplex nabídne desítky obchodů, restaurace, fitness i dětský svět.

4.12.2014

Poldi už za mzdy nedluží, zaměstnanci přesto utíkají

Kladno – „Firma nyní svým zaměstnancům nedluží ani korunu." Těmito slovy včera charakterizoval předseda odborové rady Poldi Richard Mosr současný stav v kladenské firmě Poldi Hütte. Po dvouletém martyriu, kdy pracovníci opakovaně dostávali opožděně výplaty, se situace zklidnila.

25.11.2014

Výsledky soutěže o nejoblíbenější hospůdku čtenářů

Kladno - Výsledky dalšího ročníku soutěže o nejoblíbenější hospůdku čtenářů Kladenského deníku jsou známy. Letos byly oceněny hned čtyři podniky, do kterých se jejich hosté rádi vracejí.

2.11.2014

Zubaři se začnou vzdělávat v bývalém štábu kasáren

Kladno – Už za necelé dva týdny odstartuje praktický kurz ergonomie a práce s mikroskopem vzdělávání stomatologů, dentálních hygieniků a techniků v novém kladenském edukačním kampusu. Ten vznikl v bývalých kasárnách Lidice. Provozuje ho Dentální učení Kladno.

23.10.2014

Český Goodwill podruhé ocenil vážené české podnikatele a firmy

Kladensko, Praha /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2014, ovládli skláři, klikařka, pohádkový park a Víčkománie.

21.10.2014

Obliba fastfoodů v Čechách roste

Kladensko - V uplynulých pěti letech jsme každý rok utratili za obědové menu ve fastfoodech více stravenek. Fastfoody nyní vyhledáváme o 20 procent častěji, než tomu bylo v roce 2010. Vyplývá to z údajů společnosti Chèque Déjeuner, jejíž stravenky využívá téměř jedna čtvrtina zaměstnanců v České republice.

20.10.2014

Propouštění neskončilo, stagnace pokračuje

Kladensko - Stavební produkce v srpnu 2014 klesla meziročně reálně o 0,9 procenta, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se zvýšila o 0,5 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 6,9 procenta stavebních povolení méně a jejich orientační hodnota rostla o 14,8 procenta.

15.10.2014

Veletrh škol je letos, co do počtu vystavovatelů, rekordní

Kladno – Před Domem kultury v Kladně na Sítné plápolá oheň a mladý kovář předvádí co dokáže z kusu železa na kovadlině vytvořit. V prvním patře žáci dubského učiliště zručně pomocí počítačového programu ovládají mechanickou ruku. Opodál dívky v bílých pláštích předvádějí chemické pokusy. A jen několik metrů od nich zase budoucí kuchařky a číšnice vaří vonící kávu.

25.9.2014

Koksovny zbavují dehtu a jedů

Kladno – Specializované firmy nyní provádějí odstranění starých ekologických zátěží Koksoven v bývalém kladenském Koněvu. Sanace je vyčíslena na 57,7 milionu korun. Bezmála 50 miliony korun ji pokrývá evropská dotace, téměř třemi miliony přispěl Státní fond životního prostředí. Město Kladno se podílí deseti procenty celkové sumy.

19.9.2014

O prestižní ocenění Český Goodwill je velký zájem. Zapojte se také do hlasování

Kladensko - Září je opět měsícem, v němž probíhá hlasování veřejnosti, které rozhodne o tom, kdo se stane Osobností Českého Goodwillu 2014. Děje se tak v rámci druhého ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží.

17.9.2014

Odbory chystají v Poldi další stávku, velký protest se uskuteční v pátek

Kladno – Odborářům a zaměstnancům Poldi došla trpělivost. Od posledního protestu kvůli zpožděným výplatám neuplynuly ani dva měsíce, ovšem vedení společnosti stále neplní kolektivní smlouvu. Mzdy na účtech stále nejsou včas.

24.7.2014

Nová anketa hledá nejlepší restaurace v regionech

Kladensko - Najít deset nejlepších restaurací v každém kraji - to je jedním z hlavních cílů nového projektu, který spouští rezervační systém Restu.cz. Cílem ankety o nejlepší restauraci je nejen najít v regionech oblíbené podniky, ale také zapojit do systému hodnocení jejich návštěvníky.

30.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Kladensko - Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení. Jen letos v květnu toho využilo 1414 obyvatel ČR.

27.6.2014

Společenská odpovědnost je součástí firemní kultury každé vyspělé společnosti

Kladensko /ROZHOVOR/ - Již v pondělí 30. června končí lhůta pro zasílání nominací na ocenění Český Goodwill 2014. Druhý ročník tohoto prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, se letos koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

27.6.2014

Zaměstnanci Poldi protestovali kvůli zpožděným výplatám

Kladno – Zhruba polovina zaměstnanců Poldi, čili dvě stě lidí, se včera odpoledne sešla na desetiminutový protestní meeting, kterým chtěla projevit svou nespokojenost s opožděnou výplatou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení