Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.6.2014

V Poldi chystají desetiminutovou stávku

Kladno – Do pátku uplynulého týdne měla firma vyplatit chybějící mzdu zaměstnancům Hutě Poldi. Odbory pak podle dohody měly zrušit stávkovou pohotovost, kterou vyhlásily první červnový den. Ovšem vše je zcela jinak.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Kladensko - Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

19.6.2014

Poctivá práce musí být oceněna, říká Jaroslava Jermanová

Kladensko - Právě v těchto dnech vrcholí nominační fáze na ocenění Český Goodwill. Jeho druhý ročník se letos koná pod záštitou inženýrky Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

18.6.2014

Proč změnit dodavatele energií již nyní?

Kladensko - Vhodnou změnou dodavatele energií můžete ušetřit tisíce ročně. Pokud chcete využít výhodnější nabídky už v následující topné sezóně, neměli byste se změnou dlouho otálet. Právě teď je na to vhodná doba!

11.6.2014

Vedení Hutě Poldi slíbilo vyplatit mzdy, které dluží

Kladno – Říká se: „Slibem nezarmoutíš." Pro zaměstnance Hutě Poldi jsou ale nyní než sliby důležitější činy. A ty spočívají v doplacení mezd, které jim vedení firmy dluží. Na včerejším jednání s odboráři zástupci společnosti přislíbili, že dluhy vůči zaměstnancům budou vyrovnány do konce příštího týdne.

10.6.2014

Odboráři z Poldi vyhlásili stávkovou pohotovost

Kladno - Odboráři vyhlásili v kladenském závodě na výrobu oceli Poldi od 1. června neomezenou stávkovou pohotovost. Důvodem je opožděné vyplácení mezd.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Kladensko - Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 procenta na 2,88 procenta. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

6.6.2014

Část zisku firmy dávají automaticky na pomoc potřebným

Kladensko - Slova v titulku nejsou jen zbožné přání, ale obvyklá praxe mnoha českých firem, jejichž majitelé a management si uvědomuje, že podnikání není jen práce a akumulace zisku, ale i aktivní tvoření hodnot v širším okolí firmy nebo v případně velkých korporací v celé společnosti.

5.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

Střední Čechy - S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

27.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Kladensko - Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

26.5.2014

Vítězka Inovace Českého Goodwillu 2013: Spokojenost se dá vyjádřit i jinak

Praha - Znáte podnikatele, s jehož výrobky jste vždy nadmíru spokojeni? Společnost, která vám poskytuje takové služby, díky kterým máte vždy pocit výjimečnosti? Chtěli byste jim za jejich snahu vyjádřit váš dík? Pak využijte příležitosti a nominujte tyto odpovědné firmy na ocenění Český Goodwill.

19.5.2014

Vážené české firmy se opět dočkají ocenění

V těchto dnech již podruhé startuje Český Goodwill, ocenění pro odpovědné podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží. Letošní ročník se koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

18.5.2014

Umělé slunce u Buštěhradu opaluje stejně jako skutečné

Buštěhrad – Účinky slunečních paprsků, hluku, větru, ohně a podobně začalo zkoumat nové Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) Českého vysokého učení technického, jehož provoz byl včera zahájen v průmyslové zóně Dříň u Buštěhradu.

24.4.2014

Plyn v Středočeském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Kladensko - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Středočeský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Kladna, Slaného a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

17.4.2014

Kladenská pekárna vymýšlí novinky neustále

Kladno - Před dvaceti lety 
v dubnu převzala rodina Škuthanova a Nozarova kladenskou pekárnu Kompek. Nyní je to jeden z větších zaměstnavatelů na Kladně a dodává svoje výrobky do Prahy, středních i severních Čech. Aktuálně zavedli čerstvou novinku moravské koláče a jejich banketky ochutnají cestující letadlem.

11.4.2014

Elektrárna slavnostně spustila nový blok a už není na prodej

Kladno – Zvonění na švýcarský kravský zvonec. Krájení dortu ve tvaru kladenské elektrárny. Tradiční stříhání pásky. Dlouhé proslovy. To vše provázelo ve středu slavnostní zahájení provozu nového bloku K7 společnosti Alpiq Generation (CZ).

5.4.2014

Farmáři se po zimě vrátili do Kladna

Kladno – Klobásy, ryby, uzeniny, pečivo, zelenina, ale třeba i květiny, mošty nebo vína. Vše od českých výrobců, chovatelů a pěstitelů. To je jen stručná nabídka farmářských trhů, které v pátek po zimní pauze opět začaly na náměstí Starosty Pavla v Kladně. Naprostou novinkou oproti předchozím rokům pak je, že trhy budou mít otevřeno nejen v pátek od rána do večera, ale také v sobotu dopoledne. A to každý týden až do Vánoc.

31.3.2014

Kladenský cukrář uspěl v krajské soutěži, práce ho baví

Kladno /ROZHOVOR/ - Jarní odpoledne láká děti k okénku, kde prodávají zmrzlinu. Kladenská firma Ňam Ňam uspěla se svojí zmrzlinou a zákusky v soutěži Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013.

3.2.2014

Hubneme s Leošem Středou: Příběh Hany Klackové

Čtenáři v Hubnutí s Deníkem jsou velmi úspěšní. Podařilo se zhubnout řadě čtenářů, a splnit si tak svůj sen o štíhlé postavě. Ne všichni se však do hubnutí pustili pouze kvůli tomu, že jim vadilo, jak vypadají. Někteří měli kvůli obezitě zdravotní komplikace, a zhubnutí jim pomohlo je zmírnit a v některých případech dokonce odstranit.

14.1.2014

Amazon slibuje Dobrovízi u Prahy menší zátěž stavbou i dopravou

Dobrovíz u Prahy - V distribučním centru společnosti Amazon, které by mohlo vzniknout v komerční zóně Dobrovíz u Prahy, má ve špičce pracovat na 3400 lidí. Americký internetový obchod přitom dříve zmiňoval až 5000 zaměstnanců.

13.1.2014

V Kladně má vzniknout nový hobby market pro kutily

Kladno – Co? Nový hobby market pro kutily a zahrádkáře. Kde? V sousedství nákupního centra v Arménské ulici na sídlišti v Kladně-Kročehlavech. Termín otevření? Zatím neznámý. Tak zní odpovědi na dotazy čtenářů směřující v posledních dnech do redakce Kladenského deníku.

29.12.2013

Romský podnikatel připravil bezdomovcům sváteční večeři

Slaný - Majitel slánské občerstvovny Ivan Pokuta, která nabízí pohostinské služby v karavanu na zahrádce poblíž polikliniky, připravil na Štědrý den pro slánské bezdomovce malé pohoštění.

28.12.2013

Linet začne vyrábět unikátní lůžka, která změří tlak v lebce

Slaný-Želevčice - Jeden z největších světových výrobců zdravotních lůžek a další zdravotnické techniky Linet příští rok v dubnu zahájí sériovou výrobu unikátních lůžek, která budou pomocí speciálních senzorů pacientům měřit tlak v lebce.

27.12.2013

Společnost Mubea rozšiřuje výrobu

Německá společnost Mubea dnes patří k nejvýznamnějším dodavatelům do automobilového průmyslu s globální působností.

18.12.2013

Středy doktora Středy: Výroční poohlédnutí

Kvapem se nám blíží vánoční svátky a konec roku. Je tedy čas bilancovat, poohlédnout se a radovat se z úspěchů těch, co zhubli. Stejně tak se poučit z nezdarů.

29.11.2013

Malá Růže v Drahelčicích – Realitní projekt roku 2013

Praha – Projekt Na Malé Růži získal ocenění architektů 
i odborné poroty a pyšní se titulem Realitní projekt roku 2013. V čem projekt okouzlil porotu a kdo za ním vůbec stojí? Ptali jsme se jednatele společnosti Rudná Development pana Mustafy Türkmena.

27.11.2013

Poradna doktora Středy: Zelená káva na hubnutí

J. Novotná, Kralupy nad Vltavou: Jak je to s hubnutím pomocí zelené kávy? Prý se jejím užíváním dá shodit až 14 kilogramů za 4 týdny. Zajímalo by mě, jaký je Váš názor na tento zázrak přírody.

25.11.2013

V novém výzkumném centru budov poručí vodě, větru, dešti

Buštěhrad – Atypický objekt Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) vzniká v průmyslové zóně u Buštěhradu. Zcela dokončen by měl být v únoru nebo březnu příštího roku. Poté začne sloužit k výzkumům stavebních materiálů odolných vůči vodě, slunci, větru, extrémnímu horku a podobně.

19.11.2013

Burze se v obchodech s energiemi daří

Kladno – Českomoravská komoditní burza v Kladně už letos překonala objem obchodů s energiemi za celý loňský rok. Objem překročil čtyři miliony megawatthodin, což je o zhruba 200 tisíc megawatthodin víc než loni.

6.11.2013

Poradna doktora Středy: Jednoduchá dieta

M. Dvořáková, Praha: Jakou dietou zhubla Ilona Csáková? Pořád to o ní čtu, že jste jí rozepsal speciální dietu. Jak se k takové dietě člověk dostane?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení