„Dva ze čtyř nových vozů, které jsou v přední části nízkopodlažní a jsou vybavené plošinami pro vozíčkáře, budou jezdit po linkách v centru města, zbývající nasadíme na trasy do Slaného, Libušína a Smečna,“ informoval ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

„V rámci programu udržitelného rozvoje města by v Kladně měly být stále ve větší míře používána autobusy, které by jako pohon používaly plyn. Varianta elektrického pohánění vozů není možná, neboť autobusy s elektromotory nikdo nevyrábí. Plyn by měl snížit náklady na dopravu, navíc je šetrnější k životnímu prostředí. Autobusů totiž v některých ulicích Kladna projede každý den více než tisíc,“ prohlásil kladenský primátor Dan Jiránek.

Výše uvedený krok by podle primátora měl být v největším středočeském městě realizován přibližně do dvou let. Neznamená repasi stávajících vozidel, ale postupný nákup autobusů, které budou na plynový pohon již upraveny od výrobce. „Vše také záleží na tom, jak rychle se podaří přivést středotlaký plyn do garáží ČSAD, kde bude vybudována speciální čerpací stanice, a jak budou ochotny projekt financovat plynárny. Náklady na vybudování zmíněné stanice jsou odhadnuty na dvacet milionů korun,“ poznamenal Jiránek.

„Jednání jsou teprve na startovní čáře. Pokud dojde k dohodě, jsou dva roky nejkratším termín, kdy mohl být celý projekt realizován,“ poznamenal k tomu Landa.