Jak informovala Kamila Žitňáková z agentury, jež developera zastupuje, bude komplex dokončen v prvním čtvrtletí roku 2015. Podle původních plánů měl přitom být hotov už letos na jaře. Záměr investora ale pozdrželi odpůrci stavby, kteří k ní vznesli celou řadu připomínek.

„Zahájení výstavby je pro nás vždy významnou událostí. Věříme, že projekt obchodního centra, který jsme několik let pečlivě připravovali, bude úspěšný a přinese obyvatelům i návštěvníkům Kladna nové možnosti nejen pro nakupování, ale i společenské a kulturní vyžití," řekl Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny.

Obchodní centrum Central Kladno nabídne na ploše 26 000 metrů čtverečných více než 100 prodejen ve dvou podlažích. Ty budou nabízet zboží značek zaměřených na módu, obuv a elektroniku i služby, například kadeřnictví, optiku, ale budou zde také cestovní kancelář, banky, kavárny, restaurace a další.

V současné době, tedy na začátku stavby, je už obsazeno zhruba 60 procent prodejní plochy. V podzemních garářích bude 650 parkovacích míst. Central Kladno nabídne návštěvníkům také 5D kino, které přinese novou dimenzi zážitku sledování filmů. Navázána je rovněž spolupráce s formou Lego působící v Kladně. Na základě dohody by v Centralu měly vzniknout unikátní zábavní prvky pro interaktivní hru pro návštěvníky různého věku.

V obchodním komplexu najde pracovní uplatnění zhruba šest stovek lidí.

Výstavba komplexu rozděluje obyvatele Kladna na dvě části. Jedni se Centralu nemohou dočkat, jiní, především lidé z bezprostředního okolí, s ní dlouhodobě nesouhlasí. Obávají se totiž například zvýšené dopravní zátěže u svých domů. Jsou přesvědčeni, že další obchody město nepotřebuje a pro některé kladenské podnikatele bude stavba komplexu likvidační záležitostí. Založili dvě občanská sdružení a sepsali protestní petici, již podepsalo zhruba 1700 lidí.

Předseda sdružení Pro Kladno Jan Mourek včera Kladenskému deníku řekl, že ze stavbou stále nesouhlasí. „Developer ale získal všechna stavební povolení, takže naše možnosti jsou minimální. Zaměříme se však na dodržování podmínek, které jsme požadovali, týkající se například dopravní a hlukové zátěže," konstatoval Mourek.

„Podařilo se nám stavbu oddálit, ale to je jen dílčí úspěch. Podařilo se nám alespoň dosáhnout určitých kapacitních omezení a dalších požadavků," dodal odpůrce Centralu.