Učitel odborného výcviku Josef Bakoš ze stochovské školy popsal průběh prvního dne soutěže: „Po seznámení s ostatními soutěžícími a organizátory soutěže se začalo na výstavišti bojovat o postup do finále na Aqua-Therm Praha 2012. Hoši se pustili do teoretické práce, jež obsahovala 100 otázek z jejich oboru." Výsledný čas a počet správných odpovědí poté rozhodly o tom, které družstvo bude na jakém stanovišti. Stochov obsadil průběžné druhé a SOU v Dubské ulici v Kladně  čtvrté místo.

Posléze začala dvoudenní praktická část. Učni dostali technické výkresy společně s materiálem pro své práce. „Učitelé jim za celou dobu nesměli poradit, jinak by soutěžní družstvo bylo diskvalifikováno," vysvětlil Josef Bakoš. První den učni pracovali od rána do večera s výjimkou oběda. Druhý den už na některé účastníky dolehl stres a byla na nich znát nervozita.

Na závěrečné vyhlašování čekali přibližně dvě hodiny. Místopředseda Cechu instalatérů České republiky Karel Franta všem poděkoval za skvělou připravenost. Sám se divil, jak jsou učni naučení a pracovití třetí týden od začátku školního roku.

„Pak nastala pro účastníky chvíle napětí, ať to byl učeň nebo učitel. Bylo vyhlášeno páté a čtvrté místo a přišla chvíle ticha. Karel Franta neskutečně napínal a následné pořadí bylo: třetí místo Dubská, na druhém Stochov. První obsadil tým z Chomutova," vylíčil učitel odborného výcviku a zhodnotil: „Byl to boj středočeských instalatérů na Brněnských veletrzích 2012."