Podnik dostal své jméno po umělcích z nedalekého Národního divadla, kteří se sem chodili po odehraných představeních družit, zpívat a hrát na piano, které dlouhá léta patřilo k vybavení výčepu.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se v pátek 4. prosince 2020 symbolicky loučí s autobusy typu Karosa B 951.
Dopravní podnik rozprodává majetek. Tramvaj pořídíte už od 350 tisíc korun

Ačkoliv se U Zpěváčků chlubí nepřerušenou historií od roku 1865, dějiny pohostinství v těchto místech jsou mnohem delší. V 16. století se zde nacházely hospodářské budovy, z nichž jedna byla přeměněna na zájezdní hostinec.

Počátky hospody s pivnicí, jak je známe dnes, jsou spojeny s rodinou Stallichových, která začala podnik provozovat již zmíněného roku 1865. Za jejich éry sem docházeli umělci z Národního divadla, které vyrostlo v těsném sousedství jen tři roky poté.

Příjemný rodinný podnik

Za dlouhá desetiletí se toho zde změnilo jen málo, a možná právě to Pražany ke Zpěváčkům tak táhlo. V 70. a 80. letech se hospoda stala oblíbeným místem setkávání disidentů včetně Václava Havla. Po sametové revoluci však její lesk upadal a nakonec se prostory staly zanedbaným doupětem narkomanů.

Z pozorování reje perseidů na takzvané radarové louce hvězdárny v Ondřejově u Prahy.
OBRAZEM: Na radarovou louku hvězdárny se na perseidy vydaly čekat stovky lidí

To se změnilo až v roce 2003, kdy byla hospoda vyklizena a díky úsilí nových majitelů přeměněna v útulný rodinný podnik. Ten nabízí jak pivo, tak i tradiční kuchyni, včetně vydatných snídaní, chlebíčků, různých masových specialit i moučníků. Majitelé si zakládají na tom, že suroviny pocházejí především od českých farmářů.