Čtenáři Deníku mohli hlasovat pro svůj oblíbený podnik prostřednictvím internetu i tištěných kuponů od počátku prázdnin do poloviny září. Vítězství Sportbaru Václavák bylo poměrně jednoznačné.

Podnik byl otevřen v roce 2006. Společně s restauracemi Pivní pomoc a U Matěje je součástí rodinné firmy. Z původně klasické hospody podnik postupně získává stále více sportovního ducha.

„Mám mnoho sportovních relikvií, které bych chtěl do restaurace umístit. Zdejší hosté mohou sledovat přímé přenosy na televizních obrazovkách, udělali jsme pro ně soutěže, třeba na výsledky tipování fotbalových zápasů letošního EURA. Když chce mít provozovatel restaurace dobrou návštěvnost, musí prostě svým hostům nabízet něco navíc," popsal úspěšnou taktiku spolumajitel podniku Tomáš Kučera.

Zároveň poděkoval personálu a zejména všem štamgastům, kteří podnik vynesli na první místo. „Společně to oslavíme," poznamenal Kučera.

A je nutno říct, že se jedná o věrné hosty. Důkazem je například pravidelný návštěvník sportbaru Petr Těhník. Ten neváhal a kvůli slavnostnímu předání certifikátu Nejoblíbenější hospůdka čtenářů Kladenského deníku si včera vzal v práci dovolenou.

„Mají tu dobré pivo, kvalitní a milou obsluhu, v létě zde funguje příjemná zahrádka a hlavně se tu schází dobrá parta lidí," vysvětlil Petr Těhník, který je mimochodem vítězem výše zmíněné tipovací soutěže na fotbalový evropský šampionát.