„Jako spolumajitel jsem se této úlohy ujal ve spolupráci s hlavním sládkem Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou," vysvětlil svou přítomnost Železný, který nedaleko Čamrdy postavil svůj rodinný dům.

„Musíme občas zkontrolovat, jestli pivo v našich hospodách čepují správně," popichoval Václav Berka personál v uvolněné atmosféře. „Přijel jsem, abych si užil příjemnou akci a popovídal si s lidmi. Zajímali se hodně o to, jak u nás vaříme pivo," dodal už vážně.

„A také jsem přivezl Honzovi Železnému dárek za jeho sportovní úspěchy. Olympioniky v poslední době odměňujeme za medailové úspěchy, ale Honza tomu ve své kariéře unikl. Mám s sebou tedy za jeho tři zlaté medaile tři sudy našeho zlatého moku," dodal Berka.

„Mrzelo mě, že jsem přišel o takovou pěknou odměnu," reagoval napůl vážně Železný. „Dárek mi udělal radost. A potěší i místní, určitě se s nimi totiž podělím a sudy vytočíme tady," dodal.

Na Čamrdě zůstane hezká památka na to, že letošní sezonu zahájil rekordman v hodu oštěpem. „Jan Železný má titul Honorary Conoisseur Pilsner Urquell. A právě certifikát čestného znalce, který udělujeme významným milovníkům plzeňského ležáku, zdobí nyní tuto restauraci," řekl manažér značky Pilsner Urquell Jan Šolta. „Stejným titulem se honosí například Miloš Forman nebo Karel Gott," doplnil Šolta jména dalších slavných osobností. (kop)