Jejich snem je nafotit každý hezký interiér v Kladně a umístit ho na mapový portál mapakladna.cz. „Postupně chceme zveřejňovat další fotografie našeho města, zejména z míst, která stojí za návštěvu. Hlavně se zaměřujeme na rodiny s dětmi, kterým chceme představit kladenská hřiště, místa pro sport a volný čas. Zapomenout ale nechceme ani na místa historická nebo jinak kulturně zajímavá, například kladenské kostely. Prostor však dáváme i kladenským firmám, zejména z oblasti cestovního ruchu, jako cukrárny, kavárny nebo restaurace či kluby, kde si můžete při procházkách doplnit potřebnou energii," říkají.

Už nyní je možné na uvedených internetových stránkách najít vyznačená místa s aktivitami pro děti a sportovce, vybrané kostely, kulturní místa, divadla, knihovny či pracoviště magistrátu. Po rozkliknutí příslušné ikonky se objeví fotografie a popis dané lokality. Na webu je rovněž blog s tipy na výlety v Kladně a okolí.

„Všechna místa fotíme fotografickou technikou HDR, kdy je záběr poskládán z několika snímků, díky čemuž má široký dynamický rozsah," uvedl koordinátor projektu Tomáš Rys.

„Časem bychom chtěli na stránky zařadit i kina. Zároveň chceme, aby byl web do budoucna i aktivní, například kalendářem představujícím různé kulturní, akce," nastínil fotograf s tím, že stránky budou také doplněny o aktuální informace blokového čištění ulic a rozmístění van na velkoobjemný odpad stejně jako umístění sběrných dvorů.

Komerční část projektu doplní přehled firem, které budou mít zájem být zde umístěny. Jejich propagaci autoři projektu zajistí také prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Michal Škach.

Michal Škach.

Tomáš Rys.

Tomáš Rys.