Díky tomu, že koupila start-upovou firmu CubileHealth z rakouského Innsbrucku, má k dispozici chytrou podložku, jež dokáže bezkontaktně snímat různé veličiny: sledovat tep, dech, ale třeba i varovat před hrozbou proleženin. Tato technologie může jedinečně doplňovat některé produkty společnosti Linet – přičemž společnost počítá s tím, že bude integrována přímo do elektroniky vyráběných lůžek.

Na akvizici, jež prý přišla na jednotky milionů eur, upozornil ve středu server Seznam Zprávy. S tím, že krize spojená s opatřeními proti šíření koronaviru může znamenat i příležitost pro investice. Aktuální nákup však podle slov generálního ředitele Linetu Tomáše Koláře není produktem koronakrize: přípravy začaly už v létě. Nicméně krizové období šéf skutečně vidí jako šanci k dalšímu posilování – byť s rizikem toho, že nikdo přesně neví, jak svět bude fungovat třeba za rok.

Ve firmě dokonce vzniklo samostatné oddělení, jehož úkolem je investiční příležitosti vyhledávat – a pravidla jsou jasná: nejde jen tak o nějaké teoretizování. Do případných nákupů je společnost připravena vložit desítky milionů eur. Již v době na sklonku prázdnin by měl být dokončen další rozjednaný nákup; v tomto případě se jedná o distribuční společnost.

Především však má Linet zájem o nové technologie. Společnost si zakládá na tom, že dokáže uvádět na trh inovativní výrobky, které nejen snižují fyzickou námahu personálu a zvyšují komfort pacienta, ale dokonce zefektivňují poskytovanou péči. Na jejich vývoji firma spolupracuje jak s odborníky z různých vědních oborů, tak se zdravotníky.

Zvláště s nástupem Koláře, který v čele Linetu stanul před necelými čtyřmi roky, důraz na nové technologie ještě zesílil. Cílem je například umět monitorovat polohu pacienta a vyvinout takový elektronický systém, který se sám naučí rozpoznat anomálie, na něž je třeba upozornit personál. Což je ostatně celosvětový trend, s nímž koketují i významní konkurenti. Linet podle Kolářových slov nyní pošilhává zejména po technologických firmách v USA.