Pilotní projekt používání pytlíčků z recyklovatelného papíru místo plastových je jedním ze zlomových projektů, které v kladenské továrně její zaměstnanci pomohli přivést k životu. Papír, který na jejich výrobu společnost používá, pochází z certifikovaných zdrojů FSC.

„Přechod na udržitelné materiály je jedním z klíčových cílů v rámci našeho závazku vůči planetě. Je to důležité pro společnost Lego, pro rodiče i pro děti samotné,“ vysvětluje Michaela Horáková, viceprezidentka pro výrobu v kladenské továrně.

V kladenském závodě se na změně podílelo oddělení výzkumu a vývoje, kde se testoval udržitelný materiál přímo na výrobních linkách, zkoušela se celá řada prototypů a technických řešení. Jako každá výrobní novinka pak projekt pokračoval ve spolupráci s týmem, který zastřešuje zavádění nových produktů a nastavení jejich produkce, aby dobře fungovala a odpovídala všem standardům. Nedílnou součástí pak byla úzká spolupráce přímo se zaměstnanci výroby, kteří přinesli praktické zkušenosti z každodenní práce.

„Spolupráce na takto velkém projektu byla samozřejmě náročná na komunikaci i procesy, ale mohu říct, že jsme ji zvládli skvěle. Díky tomu jsme v Kladně pomohli dát život nápadu, který se postupně rozšíří do celého světa Lego. V tuhle chvíli pilotujeme výrobu prvních tří typů stavebnic s pytlíčky z recyklovatelného papíru, které již brzy zamíří přímo k dětem,“ uzavřela Michaela Horáková.