„Nový sklad bude plně automatizovaný, čímž bude zajištěna vyšší efektivita a zlepší se rychlost manipulace, protože boxy budou přijímány a vydávány roboty, zatímco náš současný sklad je ovládán ručně. V novém skladu budou ukládány prvky vyrobené v maďarském Nyíregyháze. Některé se budou v Kladně balit, jiné budou odesílány do dánského Billundu, další se dostanou k subdodavatelům v České republice,“ uvedl Michael McNulty, jenž byl generálním ředitelem výroby Lego v Kladně v době, kdy vznikl požadavek na zmíněný sklad.

Objekt bude se stávajícím závodem propojen tunelem. Nyní je tu 12 nákladních ramp pro kamiony, kterých do poniku přijíždí přibližně pětadvacet denně. Výstavba umožní přirozenější tok materiálů. Vstupní suroviny bude možné dodávat na jednu stranu budovy a hotové komplety expedovat na druhé.

„Sklad pro nás představuje jednu z absolutně klíčových priorit pro nadcházející rok. Potřebujeme ho uvést do provozu co nejdříve, protože je jednou z hlavních iniciativ, abychom se stali Toyotou hračkářského průmyslu,“ vyjádřil se Carsten Rasmussen, jenž svého předchůdce ve funkci generálního ředitele kladenského Lega nahradil 1. května.

Vedení firmy rovněž informovalo, že součástí stavby budou také úpravy okolního terénu, kde budou umístěny zatravňovací tvárnice, osazena zeleň a vytvořena retenční nádrž ve formě otevřeného jezírka. „To vítáme, je to důležité v případě dešťů pro níže položené části města,“ poznamenal primátor Kladna Dan Jiránek.

Lego Production zahájilo v Kladně svou činnost v roce 1999. O rok později zde byly postaveny první výrobní haly. Firma zaměstnává přes 1000 kmenových a zhruba 200 agenturních pracovníků.