Firma úspěšně exportuje od roku 1990 různé typy lůžek do celého světa. Ročně jich vyrobí 100 tisíc kusů. Kvůli koronaviru se nyní enormě zvýšila výroba lůžek pro intenzivní péči, kterých musí vyrobit měsíčně okolo 1200 kusů, což je polovina celoroční produkce tohoto typu. Fabrika tak poprvé v historii najela na čtyřiadvacetihodinový provoz.

Velké zakázky má společnost například v Itálii, Španělsku, Velké Británii a také ve Spojených státech, dodává do více než stovky států. „Už čtvrtý měsíc čelíme často až panickým poptávkám z celého světa,“ dodal ředitel Tomáš Kolář. Podle něj společnost vše uzpůsobila aktuální situaci, především zúžila výrobu z 20 řad a stovek kombinací na sedm konkrétních výrobků v jedné variantě, což umožnilo přizpůsobit výrobní kapacitu.

Ani Linetu se koronavirus i při plné automatizaci některých provozů a nejvyšší opatrnosti nevyhnul. „Kvůli jednomu případu nemocného zaměstnance zůstalo v karanténě několik desítek lidí, ale nikdo další se nenakazil. Další pracovníci zůstali doma, aby se mohli starat o své děti,“ uzavřel Kolář.