„Určitě nejvýznamnější novinkou, kterou jsme zde uvedli, je nové nemocniční lůžko představující novou generaci naší nejúspěšnější řady. Každoročně jich tisícovkami vybavíme nemocnice po celém světě. Převratnou funkci pak přináší další nové lůžko s náklonem ložné plochy do stran,“ uvedl ředitel společnosti Zbyněk Frolík.

Nové lůžko ze Želevčic určené pro akutní péči splňuje všechny parametry moderní léčby. Je například vybaveno unikátní funkcí umožňující aktivní mobilizaci nemocného. Koncept originálně řešených postranic poskytuje optimální ochranu před jeho pádem, další systém řeší komfort pacienta na lůžku. Významný je i nevšední design. „Harmonie prostředí může významně napomáhat celkovému zlepšení stavu nemocného. Design ovšem není jen vzhled, stejně důležitá je ergonomie a obslužnost,“ řekl designér lůžka Jiří Španihel.

Jiné lůžko zase nabízí technologickou novinku – laterální náklon ložné plochy do stran. To usnadňuje sestrám fyzicky náročnou péči o nepohyblivé a těžce nemocné pacienty.

Želevčičtí na veletrhu v Düsseldorfu premiérově představili také dynamickou matraci určenou k celodenní péči o pacienta. Cyklus alternování vnitřních cel vychází z klinické studie a napodobuje přirozenou reakci organismu v boji proti proleženinám.

Příležitost prezentovat se na Medice využívá Linet pravidelně, protože tento veletrh je v oboru zdravotnictví největší na světě. Dvě třetiny vystavovatelů je ze zahraničí a také návštěvníci, většinou obchodníci a zástupci zdravotnických zařízení, se sem sjíždějí ze všech kontinentů. Třeba loni se zde představilo 4800 vystavovatelů z 65 zemí. Celková výstavní plocha se blíží 120 tisícům metrů čtverečních a akci navštěvuje kolem 140 tisíc lidí. Veletrh doprovází množství odborných kongresů, seminářů, prezentací a praktických kursů.