Posláním Etincelle je podporovat lidi se zdravotním postižením na cestě zpátky do života. Patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele lidí s hendikepem, zejména tím mentálním, v České republice. Celkem skupina zaměstnává na tři stovky osob a velká část jich pracuje v největším středočeském městě Kladně, kde se nachází i výrobna sladného i sladkého pečiva.

Díky Etincelle získal před dvaceti lety po úrazu hlavy zaměstnání i Jan Jírovec z Kladna. „Je to krásná práce. U firmy jsem zaměstnán roky. Jsem rád, že mám uplatnění. Kromě tohoto krámku, mám kiosek i ve sportovním gymnáziu. Nebýt Etincelle, tak bych mě asi už nikde nezaměstnali. Zde mě hodně naučili, “ potvrzuje prodavač Jan Jírovec, se kterým se mohou zákazníky setkat právě v nově otevřeném Pekařství U Dvou rohlíků v Rozdělově.

Pod jednou střechou bude řada obchodů. Ve Slaném tak otevře už druhá Billa nebo Rossmann.
Obchodní centrum ve Slaném otevře v březnu. Víme, jaké tam budou obchody

Jak řekl při otevření nového obchůdku výrobní ředitel Michal Valíček, dávají lidem s handicapem příležitost dokázat, že dovedou být prospěšní sobě i okolí.  „Provozujeme kavárny a bistra, máme vlastní řemeslnou pekárnu, několik pekařství a farmu v Ledcích u Slaného, na které chováme ovce, slepice, prasata, pěstujeme zeleninu a bylinky. Mimo to provozujeme prádelnu a uklízíme zeleň a veřejná prostranství. Jsme rádi, že jsme mohli rozšířit síť našich služeb a dáváme tak práci lidem s handicapem právě v Kladně, kde máme v Kročehlavech i svoji výrobnu. Mimo to jsme před časem zahájili i výrobu psích sušenek, takže myslíme i na čtyřnohé miláčky,“ sdělil ředitel.

Mohlo by vás zajímat: Fotbalisté si v Sazené nezahrajou. Divočáci rozryli celé hřiště, hledali žížaly

Zdroj: Oto Pilz