Jelikož se jedná o produkt podléhající poměrně rychlé zkáze, pivovary v okrese spustí také e-shopy. Tímto způsobem se rozhodli čelit nastalé situaci například v Pivovar Zichovec nebo Pivovar Antoš ve Slaném.

Jak potvrzuje jednatel Pivovaru Zichovec, Ondřej Husák, navařeno mají 1200 hektolitrů zlatavého moku. Pivo distribuují denně do domácností i do drobných provozoven ve skleněných láhvích a plechovkách. Na skladě mají aktuálně 5 druhů piva, přičemž litr se pohybuje v cenách od 45 korun. „Dopravu poskytujeme v těchto dnech zdarma. Pokles tržeb jsme zaznamenali okolo pětasedmdesáti až osmdesáti procent,“ potvrzuje jednatel.

Zichovecké pivo rozvážejí nejen na Kladensku, ale i na sever Čech a do hlavního města. „Rozvozy zajišťuje sedm řidičů rozdělených do dvou směn. Za velký zájem veřejnosti moc děkujeme a doufáme, že zavedením e-shopu bude odbyt ještě lepší,“ dodal Husák.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

V pivovaru je zajištěna každodenní dezinfekce a jednou týdně kompletní vyčištění.

Pivovar zaměstnává okolo dvaceti lidí. Podle jednatele zatím nikdo nebyl propuštěn a pevně věří, že se tak ani nestane a ztráty jim pomůže stát nahradit. „I my chceme být prospěšní, takže jsme nakoupili dezinfekci, kterou budeme v lahvičkám rozvážet zdarma potřebným a stejně tak roušky,“ uzavřel Husák.

S nežádoucím poklesem tržeb, až devadesátiprocentním, se musel smířit i pivovar Antoš ve Slaném. Výrobna má navařeno okolo 600 hektolitrů piva v šesti druzích. „Rozvážíme objednávky piva po Slaném a okolí. Potřebovali bychom pomoci s rozvozem v Kladně. Kdyby měl někdo zájem pomoci, velice to uvítáme,“ řekl spolumajitel pivovaru Josef Paulík. V terénu mají jednoho šoféra, přičemž firma má osm pracovníků.

Cena jejich piva klesla a litr od Antoše zakoupíte v plastové originální láhvi od 45 korun. „Musíme vyprodat zásoby co nejdříve, jinak budeme počítat jen ztráty. Můj odhad škod je okolo milionu korun. Pivovar v nové provozovně jsme jsme otevřeli před pár lety a splácíme úvěr. Chceme se nyní obrátit na banku, která slibuje bezúročné půjčky. I tak je to další zadlužování,“ uzavřel jednatel Josef Paulík.

Na Kladensku je pivaři oblíbené a četně zastoupené také pivo ze sousedních Krušovic, které je součástí světoznámé značky Heineken. Jak řekla manažerka komunikace společnosti, Dita Vašíčková, jejich hlavní prioritou je především zdraví zaměstnanců a spolupracovníků. „Náš pivovar nadále funguje se zvýšenými hygienickými a bezpečnostními opatřeními. Co se týká organizace práce, zaměstnanci a pracovníci, kteří nejsou přímo vázáni na naší produkci a logistiku, pracují z domova, a to s cílem zachování maximální možné bezpečnosti,“ potvrdila Vašíčková.

Aktuálně pivovar vnímá navýšení odbytu v oblasti obchodu, vzhledem k útlumu provozu restaurací. "V Krušovicích se nám daří i přesto produkci efektivně přizpůsobit," dodala Vašíčková.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in