„Nikdo nás dosud neoslovil, takže vyčkáváme. Lidí, kteří by práci v huti ovládali, je stále kolem 150, ovšem jejich průměrný věk je kolem padesáti let. Mnozí už si našli jinou obživu, další jsou na úřadu práce, někteří marodí. Čas běží neúprosně a mladí lidé se řemeslu neučí, takže každým dnem klesá naděje, že nově příchozí se to budou mít od koho naučit,“ sdělil Kladenskému deník šéf poldováckých odborů Jozef Kónya.

Podle obchodního rejstříku společnost Opimo Trade, která získala Poldi loni v lednu v dražbě za vyvolávací cenu 140 milionů, koupila švýcarská firma K&SC SA. Jako její jednatel je vedený Maja Zdešar ze Slovinské republiky.

Jednatelem Opimo Trade byl ještě před nedávnem Pavel Filipčík. Novým generálním ředitelem kladenských hutí se stal Jan Gajda, který, jak potvrzuje, figuroval před tím v představenstvu několika firem z vítkovické skupiny Jana Světlíka.

"Děláme nyní všechny kroky pro to, abychom výrobu huti znovu rozjeli a navázali tím na původní tradici. Nyní vám více nesdělím. Zavolejte mi za čtrnáct dnů," sdělil v úterý 21. ledna Kladenskému deníku Jan Gajda.

V Poldovce, kterou se podařilo prodat až po opakovaných pokusech, ještě před třemi roky pracovalo přes 200 lidí, většině se podařilo najít novou práci, pracovních příležitostí je v regionu dostatek. Někteří odešli do důchodu.