Na takových podmínkách se dohodli zdejší odbory a vedení společnosti, kteří v minulých dnech podepsali novou kolektivní smlouvu. Nutno podotknout, že podmínky, jež jsou ve smlouvě, platí pro všechny zaměstnance a nejen pro odboráře.

Podle personálního ředitele společnosti Zdeňka Štěpánka začala vyjednávání o nové podobě kolektivní smlouvy již v září. ,,Kvůli investicím do nového provozu jsme v jednáních pokračovali až v listopadu. Teprve potom se totiž dalo odhadnout, jak bude vypadat obchodní a výrobní situace pro příští rok,“ popsal Štěpánek.

Samotná jednání s odboráři prý byla poměrně rušná, ale seriózní. Potvrdil to také šéf ocelářských odborářů Richard Mosr. ,,Vyjednávání jsem se zúčastnil poprvé. Některé podmínky byly ze strany zaměstnavatele tvrdé, ale jednání byla korektní. Nakonec jsme dospěli k docela dobré shodě. Situace je v současné době taková, jaká je a my to musíme pochopit,“ prohlásil předseda odborářů.

Rok 2010

U podpisu nové kolektivní smlouvy nechyběl ani ředitel společnosti Vladimir Živičnjak. ,,Je pochopitelné, že zaměstnanci chtějí víc, ale my jim dáme jen tolik, kolik můžeme. Myslím si, že s novou smlouvou mohou být obě strany spokojené. Rok 2010 je pro nás obdobím, kdy musíme ukázat, co Poldovka umí. Pak můžeme jednat o dalších podmínkách,“ řekl Živičnjak.

Nejvyšší přestavitele společností čekají hned ze začátku roku jednání v USA a pojedou také do Asie. Potenciálním zákazníkům zde budou představovat výrobky z nové kovárny, která stála tři čtvrtě miliardy korun a otevřena byla na začátku října. Od té doby se každým dnem zvyšuje její výkon.

Výrobky z kovárny budou směřovat do náročných průmyslových oborů jako jsou třeba elektrárny, těžké strojírenství (loďařství), automobilový nebo letecký průmysl.