Ve srovnání s rokem 2006 loni Strojírny Poldi dosáhly růstu 6,5 procenta v tržbách, přidaná hodnota vzrostla o 4,9 procenta na 328 milionů korun. Výroba zboží za loňský rok představovala více než 826 milionů korun obratu, na odpisech k tomu více než 47 milionů korun. Provozní hospodářský výsledek dosáhl zhruba 94 milionů Kč. Zisk před zdaněním tak představuje 52,5 milionu korun. Průměrný stav zaměstnanců byl 597 lidí, což je o 38 méně než v roce 2006.
Loni Strojírny Poldi podepsaly kontrakt se společností Volvo na výrobu hřídelí určených pro dieselové motory převážně nákladních automobilů, ale i lodí. Znamená to, že podnik Volvu dodá v letech 2008 až 2010 přibližně 15 000 kompletně obrobených hřídelí ročně.

Divizi Hřídele ovšem nestoupá poptávka plynoucí pouze z nových kontraktů, k růstu dochází i u stávajících zákazníků. Například požadavky tuzemského Zetoru rostou ročně o 1000 kusů. Zvyšují se rovněž exportní zakázky kmenových zákazníků. Jedním ze stěžejních odběratelů je finská společnost Sisu Diesel nebo švýcarský Liebherr. Podobně na tom je i druhá divize Válce a Nástroje.

Strojírny Poldi vznikly v roce 1992 vydělením z holdingu Poldi Kladno. O rok později se plně privatizovaly a zpřetrhaly své vazby k hutím Poldi. Hlavním výrobním programem nástupnické společnosti Strojírny Poldi, která od roku 2006 patří do portofilia brněnského JET Investmentu Igora Faita, je produkce klikových hřídelí, nástrojů a válců. Přes 80 procent své produkce společnost exportuje do zahraničí.