„Strategický přechod mezi konvenční energetikou a moderními zdroji energie je pro nás příležitostí. Chceme být součástí této změny jako ti, kteří zajistí stabilitu a bezpečnost dodávek, a přitom využívají nová moderní řešení. Nákup českých elektráren Alpiqu do této strategie přesně zapadá,“ řekl Luboš Pavlas, generální ředitel Sev.en Energy.

Teplárna Kladno – dříve Alpiq Generation (CZ) – provozuje v Kladně tři teplárenské bloky, které umožňují využít palivový mix s podílem biomasy a dvě flexibilní plynové turbíny. V Kladně jsou nyní provozována pouze moderní zařízení postupně uváděná do provozu v letech 2000 až 2013. Teplárna tak splňuje nejen přísné ekologické normy České republiky, ale i nové předpisy Evropské unie platné od roku 2021. Ve zlínské teplárně je primárním palivem uhlí a spaluje se také biomasa i bioplyn.

Teplárna Kladno ročně průměrně vyrobí 2100 terajoulů tepla, které dodává více než 35 tisícům odběratelů v Kladně a ve Zlíně. Celková výroba průměrně přesahuje 2,3 terawatthodiny ročně.