Vánoce se blíží a s nimi nastal čas firemních večírků. Ekonomika se pomalu začíná probouzet z recese a jedním ze znaků je opětovný návrat zaměstnavatelů k pořádání předvánočních party. Ať už pro své pracovníky, dodavatele či obchodní partnery.

Například společnost Alpiq Generation každoročně pořádá vánoční sešlost vedení firmy se svými zaměstnanci. Její mluvčí Markéta Čapková sdělila: „Akce je koncipována jako neformální setkání s hudbou a občerstvením. Vždy se zhodnotí uplynulý rok a všem se poděkuje za odvedenou práci.“

Poldi Hütte také nezanevřela na své zaměstnance a uspořádá vánoční večírek formou taneční zábavy. „Nejprve vyhodnotíme rok, odměníme letošní nejlepší nováčky a pak se může jíst, pít a tancovat,“ řekl personální ředitel Zdeněk Štěpánek. Zároveň dodal: „Naši zaměstnanci to vnímají velice pozitivně a za to jsme rádi.“

Středočeské vodárny to řeší kulturním programem. „Firemní večírky nepořádáme, spíše máme pro své zaměstnance, partnery a významné dodavatele každoročně připraveno divadelní představení,“ prozradila mluvčí společnosti Lenka Kozlová. Manažer každého z našich útvarů má možnost své podřízené nějakou akcí překvapit.

Se zábavou je většinou spojeno jídlo a pití. Majitelka kavárny Kubr a cateringové společnosti Zdeňka Nedvědová uvedla, že oproti loňsku jí klientela výrazně nepřibyla.

„Velice oblíbené jsou mezi stávajícími odběrateli chlebíčky, chuťovky, sladké a slané minizákusky, vánoční pečivo, obložené mísy, zkrátka téměř vše, co můžeme nabídnout,“ pochlubila se Nedvědová.

Naopak některé firmy nepořádají předvánoční akce vůbec.

„Neumím si to představit. Tradice večírků u nás není zavedena. Podstatnou část pracovníků máme po celé republice na stavbách,“ řekl vedoucí kanceláře ředitele společnosti Energie – stavební a báňská, Josef Suldovský.

Naproti tomu ČSAD má odlišný problém. „Většina našich zaměstnanců je na pozici řidiče, což znamená, že mají služby. Takže v době, kdy ostatní pořádají firemní akce, naši lidé řídí vozidla. Dost špatně se tedy dostane většina pracovníků ve stejnou chvíli na jedno místo,“ informoval ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.