Mitsubishi Electric Automotive Česká republika (MEAC) a její mateřská společnost Mitsubishi Electric Company (MELCO) zakotvily v severní části města poprvé před 19 lety. Nyní mají obě stávající továrny kolem 400 pracovníků. Teď se firma Mitsubishi rozhodla pro další investici v těsném sousedství obou výrobních hal. V areálu vybuduje na vlastních pozemcích další fabriku, kde budou vyráběny součástky pro elektromobily. Jde o investici za více než 240 milionů korun.

Provoz bude spuštěn příští rok a ve čtvrtek dopoledne se uskutečnil slavnostní výkop, který symbolicky zahájil výstavbu. Proveden byl za účasti Isao Iguchiho, senior vice-prezidenta společnosti MELCO a prezidenta společnosti AEG & CEO a prezidenta společnosti MEAC, Shigeru Shiroyama a dalších vážených hostů. Událost si nenechal ujít ani japonský velvyslanec v České republice Kaoru Shimazaki.

Nově zastavěná plocha zabere téměř hektar. Vyrábět se zde bude speciální integrovaný startér a generátor (ISG) pro automobilový průmysl, který snižuje emise a má vyšší účinnost. Používat se bude u hybridních elektromotorů. „Jsem rád, že se výstavbou továrny zvýší počet pracovních míst. Druhotný efekt spatřuji v tom, že firma bude stabilnější a díky tomu se u nás udrží dlouhodobě a nadále bude podporovat i další aktivity ve městě jako dosud,“ řekl starosta Slaného Martin Hrabánek.