Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nové šicí stroje zvýší bezpečnost v charitní dílně
Nové šicí stroje zvýší bezpečnost v charitní dílně

Doma co nejdéle

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Středočeský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Automobil pro zdravotní sestru, Dva šicí stroje pro šicí dílnu Charity Beroun,  „Kamarád hledá kamaráda” a Spolu až do konce - domácí hospicová péče.

Čtvrtým je obecně prospěšná společnost TŘI s projektem Spolu až do konce – domácí hospicová péče. Služba Domácího hospice umožňuje terminálně nemocným pacientům dožít doma, ve svém důvěrně známém prostředí s pečující rodinou na blízku.

„Zemřít doma si přeje až 80 procent z nás, bohužel takto prožitý závěr života se poštěstí jen několika málo procentům umírajících. Pokud totiž nemá rodina na blízku odbornou pomoc, sama tak obtížnou péči nemůže zvládnout,” říká Hana Janků ze společnosti TŘI. Smyslem služby Domácího hospice je vytvořit takové podmínky, které umožní takovou péči zajistit co možná nejdéle. Poté pacienta přemístí do Lůžkového hospice, kde ho rodina může kdykoliv navštěvovat.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.