„Řešíme skokový nárůst objednávek z celého světa. Nemáme z toho žádnou radost, protože nynější pandemie těžce poznamená celý svět. Považujeme ovšem za svou povinnost udělat vše pro své zákazníky v nejvíce zasažených oblastech,“ předeslal Tomáš Kolář, výkonný ředitel Linet Group.


Firma se v těchto dnech soustředí se pouze na dva typy výrobků – akutní a intenzívní lůžka Eleganza a Multicare. Díky tomu dokáže zvýšit objem produkce a realizovat dodávky do nejpotřebnějších míst, především Itálie, Španělska, ale také USA.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Společnost musí nyní vyhovět zvýšené poptávce, ale zároveň chránit své zaměstnance před hrozbou onemocnění COVID-19. Výrobu proto podřídila probíhající pandemii. Soustředí se pouze na dva typy výrobků – akutní a intenzívní lůžka Eleganza a Multicare. Díky tomu dokáže zvýšit objem produkce a realizovat dodávky do nejpotřebnějších míst – především Itálie, Španělska, ale také do USA.

Lůžka Linet jsou konstruována i s ohledem na ochranu před infekcemi. Odpovídá tomu například sloupový systém, který umožňuje zvednout pacienta výše od země. Stejně tak jsou složeny zcela záměrně z nižšího počtu součástek, snáze se tedy desinfikují. Obsluha je možná jedním ovladačem, polohování lůžka však zvládne obsluha prakticky jen s pomocí nohy. Povrch lůžka je adhezivní, aby se na něm nedržely mikroorganismy.

Novinkou je antibakteriální ochrana plastových částí lůžka, kterou pro LINET zajišťuje švýcarská společnost Sanitized. Antibakteriální povrh byl klinicky testován a jeho účinnost byla potvrzena především proti virům, jako jsou například MRSA, VRE a NDM-1.

Linet Group nyní eviduje poptávku po 22 tisících lůžek, což je zhruba pětina celoroční produkce dvou závodů ve Slaném a Želevčicích a německé továrny wi-bo. Většina zamíří na evropský trh, do USA a na Střední východ. Společnost navíc uvolnila k okamžitému prodeji všechna dostupná lůžka, včetně těch, která používal na ukázky a trénování obsluhy.

Výrobní linky jsou už vytíženy na maximální kapacitu, klíčová lůžka se vyrábí ve dvou směnách. Stejnou prioritou je však i ochrana zaměstnanců. „Mají k dispozici roušky, které dnes nakupujeme a zároveň šijeme svépomocí z centrálně objednaných látek. Ve všech provozech je k dispozici a povinnému používání desinfekce. Jsem opravdu hrdý na všechny zaměstnance. Všichni si uvědomují, že bojujeme proti možným fatálním důsledkům pandemie,“ dodal Kolář.

Teplotu měří termokamery

Všem lidem, kteří přicházejí do objektu firmy je měřena tělesná teplota, do vrátnic byly proto instalovalovány termokamery pro bezkontaktní měření, všichni rovněž musí mít ústenku a dezinfikovat si ruce.

Společnost provedla i opatření v oblasti širšího provozu. Omezila provoz firemní školky Linetka, ale všichni zaměstnanci mají možnost využít hlídání dětí. Zrušeny jsou obchodní cesty, schůzky probíhají on-line.

Pro své zákazníky pak rozjede webové semináře a tréninky. Zaškolení obsluhy, především sester, je klíčové k efektivnímu použití lůžek, proto jim společnost nabízí on-line podporu.

Linet Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává 1900 lidí v 20 společnostech a lokalitách. Výrobkové portfolio tvoří značky lůžek LINET, wissner-bosserhoff, matrace, ale i výrobky Borcad Medical (porodní lůžka, gynekologická, transportní a dialyzační křesla).

Lůžka ze Slaného jsou konstruována i s ohledem na ochranu před infekcemi. Odpovídá tomu například sloupový systém, který umožňuje zvednout pacienta výše od země. Stejně tak jsou složená zcela záměrně z nižšího počtu součástek, snáze se tedy dezinfikují. Obsluha je možná jedním ovladačem, polohování lůžka však zvládne obsluha prakticky jen s pomocí nohy. Povrch lůžka je adhezivní, aby se na něm nedržely mikroorganismy.

Novinkou je antibakteriální ochrana plastových částí lůžka, kterou pro firmu zajišťuje švýcarská společnost Sanitized. Antibakteriální povrch byl klinicky testován a jeho účinnost byla potvrzena především proti virům. Více na www.linet.cz.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in