Společně zažili za osmačtyřicet let mnohá dobrodružství nejen u piva, ale i na horách a v létě na Máchově jezeře. Jelikož jsou založením sportovci, spojuje je jedna společná velká láska - fotbal.

Poslední letošní setkání ve čtvrtek 17. prosince před opětovným uzavřením hospod nesli krátce před 20. hodinou Zubři poněkud smutně, o to více se srdečně loučili a popřáli si k nadcházejícím vánočním svátkům.

Mezi nerozlučnými kamarády z mládí, někteří už nežijí, najdete dnes doktory i manažery, jak ale podotkl jeden z party, přezdívaný Saul, "Teď už jsme hlavně důchodci! Když nám zavřeli hospody, nedá se nic dělat. Silvestra přesto oslavíme tradičně dlouhou silvestrovskou vycházkou i s manželkami. Půjdeme společně na pochod z Kladna do Braškova, tam se občerstvíme přes výdejní okénko, už s námi počítají. Pak nás čeká horská túra na Kožovu horu a návrat zpátky do Kladna,“ dodal Saul.

Kromě toho parta kladenských Zubrů drží už roky patronát nad čtyřnohým zubrem evropským v pražské zoo, kterého vydatně sponzorují.