Ohrožené prostory byly evakuovány a nastoupili policejní pyrotechnici, psovodi a hasiči. Ti nejen vyslali jednotky z Kladna a Slaného a příslušníky hřebečského dobrovolného sboru, ale především poskytli autobus pro převoz evakuovaných.

Dopadlo to tak, jak v podobných případech bývá obvyklé: žádná nastražená nálož se nenašla. Zásah na místě se ale protáhl až k šesté hodině ráno.

Přítomnost americké společnosti v Dobrovízi je aktuálně v centru pozornosti, protože developer zde pro ni chystá výstavbu rozsáhlého distribučního centra, které má uspokojovat požadavky zákazníků internetového prodeje. Místní zastupitelé čerstvě schválili dodatek smlouvy týkající se vybudování obchvatu a výstavby čistíren odpadních vod, který projekt posunul blíže k uskutečnění záměru. Vyrůst by zde měla hala o rozloze 95 tisíc metrů čtverečních, kde by zhruba za rok mělo najít práci až 1500 lidí; nárazově, zejména v předvánočním období, posilovaných o zhruba stejný počet brigádníků.

Vyšetřovatelé, kteří hledají původce falešného bombového poplachu, zkoumají i to, zda se někdo nesnažil tímto způsobem ovlivňovat plány firmy v této lokalitě.