Oheň, neprostupný dým a zápach všude kolem. Jen díky včasnému zásahu sousedů, kteří krátce po dvaadvacáté hodině spatřili šlehající plameny kolem komína domu odnaproti, se podařilo zabránit nejhoršímu.

Na místo do Bilichova okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze Slaného stejně jako dobrovolníci z Panenského Týnce, Plchova a Srbče. Po zásahu hasičů se požár podařilo dostat pod kontrolu čtvrt hodiny před půlnocí. Místo střežili až do ranních hodin.

Vzhledem k tomu, že nepohyblivou stařenku bylo zapotřebí urychleně dostat z hořícího domu, postarali se o ni všichni, kteří byli v místě. Chlapi vykopli dveře a ženu transportovali k sousedce. Zdravotníci na ní při prohlídce neshledali žádné poranění. Stařenka byla proto následně odvezena k synovi.

„Podle zjištěných podrobností žena topila v kuchyni kamny na tuhá paliva a komínové těleso nebylo v pořádku. Proto také došlo k požáru u komína těsně pod střechou. Ta shořela prakticky celá, následně se ve druhém patře propadly stropy a přízemí budovy je promáčeno vodou. Jestli bude dům dále obyvatelný, určí teprve statik,“ sdělil vyšetřovatel příčin požárů Jiří Pospíšil.

Syn majitelky domu, jenž se na místo události dostavil včera odpoledne, vyčíslil škodu zhruba na jeden milion korun, přičemž se hasičům podařilo uchránit zbylý majetek rovněž zhruba za milion.