Kvůli tomu, že bylo navíc podezření, že delší čas neobývaný byt mohly navštívit například nepřizpůsobivé osoby či bezdomovci, hrozilo tedy i nebezpečí úrazu někoho z lidí. Na místo se okamžitě dostavila jednotka profesionálních hasičů ze Slaného. Po bližším prozkoumání místa bylo zjištěno, že v bytě hoří pouze rohová kuchyňská lavice.

„Za chvilku se požár podařilo zlikvidovat. Způsobená škoda není tedy žádná a uchránit se podařilo hodnoty za sto tisíc korun. Příčinou vzniku ohně byl buď nedopalek a nebo používání otevřeného ohně ke svícení, nedá se přesně určit,“ vyjádřila se k případu mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Podle informací obyvatel z okolí nehořelo v domě poprvé. Když jsme tu kdysi bydleli, pamatuji si, že tu hořelo už v jednom bytě, podle všeho tam žila tehdy snad nějaká narkomanka. Přestože už v Ouvalově ulici nebydlíme, bylo i ze vzdáleného věžáku vidět ještě i po jedenadvacáté hodině blikající světla hasičů,“ sdělil Kladenskému deníku Miroslav Janouš ze Slaného.

Policisté, kteří byli o případu uvědoměni, se jím ale zabývat dále nebudou. „Hasiči sdělili, že k požáru došlo z nedbalosti, nebyla způsobena žádná škoda a nikdo nebyl zraněn. Policie se tímto případem dále zabývat nebude,“ uzavřela kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.