Ve středu ve čtvrt na dvanáct vyjížděli hasiči k požáru nákladního vozidla mezi obcemi Ptice a Červený Újezd.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s cisternou a vyšetřovatelem, společně s jednotkou dobrovolných hasičů obce Unhošť s jednou cisternou.

"Řidič nákladního vozidla značky Tatra 815 vezoucí dřevo zpozoroval v obci Ptice vycházející černý kouř z motorového prostoru. Řidič vozidla ihned zastavil a začal požár hasit práškovým hasicím přístrojem. Intenzita požáru byla tak silná, že se požár začal šířit na kabinu vozidla. Již cestou k zásahu byl vidět černý hustý kouř. Jako první na místo události přijela jednotka hasičů Unhoště, která zahájila hasební práce vysokotlakým proudem. O pět minut později přijela na místo události jednotka profesionálních hasičů z Kladna. O dvacet minut později bylo po ohni a jednotky se vrátily zpět na základnu.

"Vyšeřovatel příčin požárů určil jako příčinu vznícení technickou závadu v motorovém prostoru. Majitel vozidla vyčíslil škodu na 300 tisíc korun. Uchráněné hodnoty hasebním zásahem hasičů činí 300 tisíc korun," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.