Na prostranství před Kokosem předal primátor Dan Jiránek klíčky od nové škodovky krajskému řediteli Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslavu Svatošovi a veliteli kladenské stanice Milanu Strádalovi.

„Jedná se o velitelský automobil. Je určen pro výjezdy velitelů čet a družstev z kladenské stanice k zásahům. Pokud například ve Stochově vznikne složitější požár vyžadující koordinaci více jednotek, na místo vyjede velitel zásahu právě v tomto služebním voze. dosud jsme měli k dispozici pouze automobily, které už jsou zastaralé," řekl Kladenskému deníku krajský ředitel hasičů Miloslav Svatoš.

Působnost kladenského územního odboru hasičů je 
v rámci středočeského kraje atypická. Vyjíždějí totiž také na Rakovnicko a Prahu-západ.
„Z hlediska techniky asi nikdy nedosáhneme z finančních důvodů naprosté spokojenosti. v posledních dvou letech jsme nedostali prakticky žádné prostředky na modernizaci. Snažíme se proto využívat jiných zdrojů, jako je například tato dotace města nebo peněz z evropských fondů. Obměna některé techniky je nutná," poznamenal ředitel hasičů.

Kladenský primátor Dan Jiránek v této souvislosti uvedl, že město každoročně přispívá hasičskému záchrannému sboru na jeho provoz statisícovými částkami. „Loni, když jsme se dozvěděli, že hasiči potřebují mimo jiné techniky 
i nové velitelské auto, rozhodli jsme se částku ještě o něco zvýšit," řekl primátor .

Při předání byla před kokosem představena i další zásahová technika, kterou využívají na území města.