Hasiči vyjížděli k požáru, jenž vypukl v kotelně u domu už před devatenáctou hodinou a na místě byli ještě i v půl druhé ráno.

Jak potvrdil velitel směny slánských hasičů Valdemar Richter, na místo se sjely jednotky ze Slaného, Kladna, Smečna, Mšece a Malíkovic. Na slánské základně zůstali jako záloha dobrovolníci ze Zlonic.

Podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela oheň v malíkovickém statku zasáhl nejen kotelnu, ale také první patro přilehlého seníku. Nikdo nebyl zraněn a žádná zvířata neuhynula.

Jak zjistili posléze vyšetřovatelé, příčinou požáru bylo vznícení hořlavých materiálů od nezajištěného kotle na tuhá paliva. Oheň patrně způsobila jiskra. Vzhledem k tomu, že začalo hořet i seno v přístřešku, bylo zapotřebí veškerý materiál rozebrat a postupně prolévat vodou. Tu dodávali místní hasiči z malíkovického rybníka.

„Místo bude ještě dva dny kontrolováno, aby nedošlo k novému zahoření sena. Předběžně vyčíslená škoda je sto tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty za více než půl milionu korun. Oheň se podařilo dostat včas pod kontrolu a nerozšířil se do dalších částí usedlosti," doplnil ve středu dopoledne mluvčí hasičů.