K požáru zemědělského nákladu byli hasiči přivoláni dvacet minut před čtvrtou odpolední, informoval za Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje Ladislav Holomčík. Připomněl, že likvidovat plameny vyrazily jednotky profesionálů z Kladna i dobrovolných sborů z Braškova a Lhoty.

Když hasiči přijeli, 14 velkých balíků na přívěsu už bylo v jednom ohni. „Nákladní vozidlo, které bylo také plně naloženo lisovanými balíky, stálo opodál; řidič stačil podvalník odpojit,“ upřesnil Holomčík. S dodatkem, že plameny se ale začaly rozšiřovat na přilehlé pole. Dostat živel pod kontrolu se hasičům podařilo krátce po půl páté. Zasahovali v dýchací technice, takže ze stanice ve Slaném ještě přijel protiplynový automobil schopný plnit její lahve.

Zásah se ale protáhl: hotovo měli hasiči až ve čtvrt na sedm. „Majitel převážené slámy zajistil malý nakladač a kontejner, do kterého byl zasažený materiál postupně překládán a dohašován, což značně usnadnilo hasební práce,“ uvedl Holomčík. Vyprázdněný a očištěný valník odvezla odtahová služba.